Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 21:38:17

Дотримання доброчесності – головний принцип заповнення посадовцями електронних декларацій

20.02.2021   10:23Агенцiя

19 лютого в обласній раді відбулося навчання посадових осіб місцевого самоврядування з основних засад державної антикорупційної політики.

Відкриваючи захід, голова обласної ради Олена Дмитренко побажала присутнім результативної роботи та розширення компетенцій із порядку застосування законодавчих норм щодо запобігання корупції, адже дотримання доброчесності має бути основою в роботі органів публічної влади.

Програма підвищення кваліфікації з антикорупційного комплаєнсу, яку презентували столичні адвокати Ігор Степанов та Юлія Шевченко, включала обговорення теми запобігання корупційним та пов'язаними з ними правопорушенням, а також особливостей декларування у поточному році за новими правилами.

Навчання працівників виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради пройшло за модульною системою. Спочатку Ігор Степанов надав роз'яснення стосовно обмежень, пов'язаних із роботою в органах представницької влади та суміщенням і сумісництвом з іншими видами діяльності. Спікер назвав обмеження щодо одержання подарунків і неправомірної вигоди та детально пояснив, у яких випадках і коли спільна робота близьких осіб перетворюється на конфлікт інтересів.

В межах модульного блоку «Фінансовий контроль» Юлія Шевченко ознайомила посадовців із новими правилами подання щорічних декларацій за 2020 рік, вимогами та методичними рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції у сфері фінансового контролю і одночасно розповіла про спецперевірку як один із механізмів запобігання та протидії корупції.

Посадовці виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради проконсультувалися з юристами стосовно новацій антикорупційного законодавства, які стануть у нагоді під час заповнення щорічних декларації та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Адвокати акцентували увагу на термінах заповнення та подання фінансової звітності до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та нагадали присутнім, що подання щорічних декларацій традиційно стартувало 1 січня і цього року триватиме до 1 квітня.

Під час зустрічі також мова йшла й про інші аспекти формування доброчесних звичок та практичні питання, дотичні до антикорупційної тематики, які посадові особи місцевого самоврядування порушували у своїх запитаннях у ході ділового спілкування.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.