Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 15:07:17

Дотримання доброчесності – головний принцип заповнення посадовцями електронних декларацій

20.02.2021   10:23Агенцiя

19 лютого в обласній раді відбулося навчання посадових осіб місцевого самоврядування з основних засад державної антикорупційної політики.

Відкриваючи захід, голова обласної ради Олена Дмитренко побажала присутнім результативної роботи та розширення компетенцій із порядку застосування законодавчих норм щодо запобігання корупції, адже дотримання доброчесності має бути основою в роботі органів публічної влади.

Програма підвищення кваліфікації з антикорупційного комплаєнсу, яку презентували столичні адвокати Ігор Степанов та Юлія Шевченко, включала обговорення теми запобігання корупційним та пов'язаними з ними правопорушенням, а також особливостей декларування у поточному році за новими правилами.

Навчання працівників виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради пройшло за модульною системою. Спочатку Ігор Степанов надав роз'яснення стосовно обмежень, пов'язаних із роботою в органах представницької влади та суміщенням і сумісництвом з іншими видами діяльності. Спікер назвав обмеження щодо одержання подарунків і неправомірної вигоди та детально пояснив, у яких випадках і коли спільна робота близьких осіб перетворюється на конфлікт інтересів.

В межах модульного блоку «Фінансовий контроль» Юлія Шевченко ознайомила посадовців із новими правилами подання щорічних декларацій за 2020 рік, вимогами та методичними рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції у сфері фінансового контролю і одночасно розповіла про спецперевірку як один із механізмів запобігання та протидії корупції.

Посадовці виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради проконсультувалися з юристами стосовно новацій антикорупційного законодавства, які стануть у нагоді під час заповнення щорічних декларації та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Адвокати акцентували увагу на термінах заповнення та подання фінансової звітності до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та нагадали присутнім, що подання щорічних декларацій традиційно стартувало 1 січня і цього року триватиме до 1 квітня.

Під час зустрічі також мова йшла й про інші аспекти формування доброчесних звичок та практичні питання, дотичні до антикорупційної тематики, які посадові особи місцевого самоврядування порушували у своїх запитаннях у ході ділового спілкування.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду 12:40

З метою запобігання виникненню нещасних випадків на льоду водойм, 24 січня фахівці КорюківськоготаНіжинського районних підрозділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактично-роз'яснювальні бесіди з любителями зимової риболовлі на річці Бреч у м. Корюківка та на ставку біля Бахмацького міського парку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини