Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 11:29:28

Проведено навчальний семінар-тренінг з питань соціального супроводу опікунських сімей

11.02.2021   12:01Агенцiя

Обласним центром соціальних служб організовано та проведено навчальний семінар-тренінг з питань соціального супроводу опікунських сімей, соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу для новопризначених фахівців із соціальної роботи територіальних громад області.

Під час роботи учасники ознайомились із загальними характеристиками та специфікою усиновлення, встановлення опіки, піклування, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, а також нормативно-правовою базою, що регулює роботу з даною категорією сімей.

Психолог відділу методичного забезпечення соціальної роботи та організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Олена АБИНАШНА розповіла, як ефективно здійснювати інформаційну кампанію щодо поширення сімейних форм виховання з метою формування позитивної громадської думки щодо сімейних форм державної опіки, та про особливості попередньої роботи з кандидатами на створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Адже попереднє вивчення мотивації майбутніх прийомних батьків та батьків-вихователів є важливим та відповідальним кроком для майбутнього успішного функціонування прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.

Також на семінарі обговорили питання взаємодії центрів соціальних служб та слудб у справах дітей під час створення та функціонування прийомних сімей чи дитячих будинків сімейного типу.

Навчальна програма була наповнена великою кількістю практичних завдань, під час яких в учасників сформувались навички якісного здійснення оцінки потреб дитини та ведення особової справи. Своїми практичними знаннями та навичками щодо соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу поділилась Яна РУДЯ, фахівець із соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Корюківської міської ради.

У ході навчання 14 учасників семінару отримали методичні матеріали, необхідні для подальшого практичного використання у роботі з сім’ями опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

Чернігівський обласний центр соціальних служб

Останні новини Чернігівщини

10 травня - Всесвітній день кактуса

10 травня - Всесвітній день кактуса 08:30

10 травня проводиться Всесвітній день кактуса. Ці травневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.