Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 10:47:50

Як старостам ефективно реалізовувати свої повноваження та комунікувати з жителями громади?

11.02.2021   11:42Агенцiя

Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації започаткував серію дистанційних навчань «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів» для старост старостинських округів територіальних громад області. Перший семінар проведений 9–10 лютого.

Учасники зустрічі отримали практичні рекомендації щодо вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування (оформлення довіреностей, спадщини, посвідчення заповітів тощо); надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації. Подальша мова йшла про надання соціальних послуг в громаді. Був представлений порядок прийому документів на оформлення субсидій, державних допомог, пільг та інших соціальних виплат, зокрема із застосуванням інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада». Також  висвітлювалися заходи по впровадженню нової версії публічного сервісу «Реєстр територіальних громад».

Наступний блок питань стосувався налагодження комунікації старост із жителями своїх округів. Вони отримали практичні поради щодо спілкування під час особистого прийому громадян; налагодження комунікації з консультативно-дорадчими органами громади, громадськими об’єднаннями та представниками органів самоорганізації населення. Наостанок учасники обговорення зупинилися на застосуванні традиційних інструментів місцевої демократії в процесі комунікації.
Старости дізналися про те, як організувати та  провести загальні збори громадян; зініціювати та подати електронну петицію; сприяти у поданні місцевих ініціатив; організувати та провести аналіз проєктів рішень та рішень, ухвалених місцевою радою та її виконавчими органами.

Чернігівський центр підвищення кваліфікації

Останні новини Чернігівщини

10 травня - Всесвітній день кактуса

10 травня - Всесвітній день кактуса 08:30

10 травня проводиться Всесвітній день кактуса. Ці травневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.