Шкільний актив побував у Чернігівській міській раді
У рамках відзначення Європейського тижня місцевої демократії в Чернігівській міській раді відбулася зустріч секретаря міськради Олега Шеремета з представниками об’єднання “ШАГ” (шкільна активна група) спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 з поглибленим вивченням іноземних мов.
![](/uploads/3269-m.jpg)
Як зазначили самі старшокласники, вступ до об’єднання “ШАГ” – це свідомий крок до шкільного парламенту. Учні 8-11 класів знайомляться з принципами і організацією шкільного самоврядування, вирішують основні проблеми життєдіяльності школи, учнівського колективу, навчального процесу та інші питання.
Секретар міської ради Олег Шеремет розповів про традиції відзначення в Україні Європейського тижня місцевої демократії. На його переконання, органи місцевого самоврядування – ланка влади, найбільш наближена до людей. Останні зміни у вітчизняному законодавстві, зокрема, прийняття Закону України “Про доступ до публічної інформації”, сприяють посиленню впливу громадян на прийняття владою рішень.
“Європа вже пройшла шлях розвитку взаємин громади з владою, ми ж у процесі прийняття доленосних рішень проводимо і громадські консультації, і громадські слухання, і ми насправді працюємо за принципами відкритості і прозорості”, – підкреслив О. Шеремет. Він також зазначив, що Чернігів обмінюється досвідом управління з рядом міст-побратимів у Польщі, Німеччині, Болгарії, Чехії, Латвії та Македонії. Саме тому є важливим забезпечення спадкоємності поколінь і дотримання прогресивного курсу розвитку країни.
Про діяльність і структуру Чернігівської міської ради і її виконавчого комітету розповіла начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха. Вона нагадала про історію становлення самоврядування на Сіверській землі, провела паралель із сучасними принципами Європейської хартії місцевого самоврядування.
Учасники зустрічі сфотографувалися на згадку в залі засідань виконавчого комітету міської ради та отримали в подарунок маленькі символи міста – прапорці та значки з гербом Чернігова.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.