З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти"
У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Ця міська програма спрямована на забезпечення безпечних умов у закладах освіти міста відповідно до Правил пожежної безпеки в Україні, ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Наразі у Чернігові налічується 32 заклади загальної середньої освіти, у яких навчається 29844 учні. ЗЗСО № 1, 2, 3, 11, 12, 15, 19, 22, 29, 30, 32, 33, 34, 35 є закладами загальної середньої освіти з найбільшою чисельністю учнів (від 1000 до 1700 учнів). У кожному з перерахованих закладів освіти працює від 80 до 120 працівників.
Оснащення будівель закладів освіти системами безпеки дозволить забезпечити умови збереження життя і здоров’я як дітей, так і працівників; убезпечити майно закладів освіти, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, від пошкодження, актів вандалізму та крадіжок, дозволить адміністрації більш ефективно здійснювати контроль за освітнім процесом.
Серед основних заходів, передбачених цією Програмою - виконання ремонтних робіт з улаштування автоматичних систем протипожежного захисту, охоронної сигналізації з подальшою передачею сигналів на пульт централізованого спостереження; улаштування контролю доступу учнів і персоналу закладу до будівлі. Крім того, передбачено влаштування зовнішньої та внутрішньої системи відеоспостереження у будівлях ЗЗСО з облаштуванням диспетчерського пункту, з подальшою передачею сигналів на пульт регіонального підрозділу національної поліції.
У рамках заходів Програми передбачене також застосування програмного забезпечення, зокрема, електронного щоденника, який дозволяє контролювати освітній процес як з боку адміністрації закладів, так і батьків.
Крім того, можливе втілення окремих соціальних послуг для учнів, а саме - використання індивідуальних учнівських карток-перепусток, які дозволять розраховуватись за харчування та за пільговий проїзд у міському транспорті.
Фінансування Програми заплановане за рахунок коштів міського бюджету, коштів Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на соціально-економічний розвиток та інших джерел, не заборонених законодавством.
Загальний обсяг коштів міського бюджету на виконання Програми орієнтовно складатиме загалом 50 млн грн на 4 роки.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.