Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 22:53:17

У Донецьку був гірником, у Чернігові став електрозварником

29.08.2020   08:51Агенцiя

Здобути нову професію і роботу Сергію Філоненку допомогла служба зайнятості. За її направленням він безкоштовно, в стислий термін - всього-на-всього за сім місяців, освоїв професію електрозварника ручного зварювання.

Навчався під гарантоване працевлаштування, тобто доки вчився його вже чекала робота. Тепер працює на відомому чернігівському підприємстві - ПрАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки», де проходив виробничу практику.

Закінчивши школу, уродженець Донецька Сергій обрав одну із затребуваних професій рідного краю - гірничу. Отримав диплом за спеціальністю «Промислові розробки вугільних родовищ» і не поклав його до шухляди, а пішов працювати за фахом.

«З 18 років у шахті, - говорить чоловік. – Відпрацював 13 років. Спочатку був гірником очисного забою, потім гірничим майстром». А потім… на Донбасі розпочалися бойові дії, і Сергій з дружиною вимушений був переїхати до Білорусі, де жили їхні родичі.

«Через рік ми вирішили повернутися до України. Де і як житимемо, не знали, - згадує він. – Приїхали до Чернігова. Місто нам сподобалося, ось і залишилися». З того часу минуло п’ять років. Повертатися назад на Донеччину Сергій не планує, хоча там залишилися його батьки, родичі.  

«З дипломом гірника в Чернігові працювати мені ніде. Отже, треба було шукати нову роботу і вчитися. Я хотів стати зварником, бо знаю, що ця професія скрізь затребувана, - говорить колишній безробітний. – За допомогою в працевлаштуванні звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості,  поділився зі своїм кар’єрним радником планами, мене підтримали, направили на навчання. Вчився я в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту».

Новим місцем роботи молодий електрозварник задоволений. Працює вже третій місяць. Каже: працевлаштування офіційне, робота завжди є, колектив гарний. Радіє старанному працівнику і керівництво заводу. За словами начальника відділу кадрів ПрАТ «Завод МК і МО» Володимира Харченка, працювати у них не легко, людина з вулиці не зможе, потрібні відповідні знання, вміння, навики, а ще – робітник має бути відповідальним та дисциплінованим. Адже від якості роботи їх працівників залежить довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.

«За 65 років своєї діяльності підприємство зарекомендувало себе як надійний виробник металоконструкцій будь-якого призначення і різної комплектації, з урахуванням усіх побажань замовника, - розповідає Володимир Харченко. - Завод металоконструкцій та металооснастки спеціалізується на випуску зварних металоконструкцій, металевих форм, бурових вишок і основ до них, веж стільникового зв'язку, димових труб, а також товарів за індивідуальним замовленням, зокрема, воріт, гаражів, решіток, огороджень тощо. Продукція заводу має попит у будівельній і нафтогазовидобувної промисловості».

Наразі на підприємстві  працює майже сотня працівників. Переважно це - зварники та слюсарі із складання металевих конструкцій. Кваліфіковані робітники тут завжди потрібні. Укомплектовувати наявні вакансії заводу допомагає служба зайнятості. Ця співпраця триває вже не один рік. На замовлення роботодавця фахівці служби зайнятості шукають підходящих працівників, організовують стажування безпосередньо на робочих місцях, професійне навчання безробітних, щоб людина працювала на підприємстві, як це і сталося з Сергієм Філоненком.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 18:52

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 15 травня зафіксовано 211 нових випадків COVID-19.

Нові авто для

Нові авто для "швидкої" 12:34

Днями КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав чергову партію з п’яти автомобілів оновленої модифікації, які надійшли до закладу за рахунок коштів, що виділені Національною Службою здоров’я України.

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі 12:29

Реалізація положень антикорупційного законодавства, питання попередження корупційних правопорушень в діяльності працівників органів публічної влади обговорювалися під час дистанційного навчання «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:13

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 травня по 8:00 15 травня 2021 року.

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району 12:09

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».