Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 11:23:20

У Чернігівській ОДА проаналізували питання своєчасності виплати заробітної плати освітянам

06.08.2020   09:24Агенцiя

У нараді, яка відбулася цього тижня у Чернігівській облдержадміністрації, взяли участь заступники голови облдержадміністрації Андрій Подорван та Наталія Романова, фахівці Департаменту фінансів та Управління освіти і науки ОДА.

Проблеми у розрахунках з працівниками освітніх установ влітку виникають щороку. Така ситуація викликана, передовсім, великим фінансовим навантаженням на бюджет через відпускну кампанію. Адже освітянам потрібно одномоментно виплатити не лише заробітну плату, а й відпускні за тривалий період.

За словами заступниці директора Департаменту фінансів ОДА Любові Жукової, прострочена кредиторська заборгованість по зарплаті працівникам освітніх установ станом на 1 серпня поточного року становить 11,9 мільйона гривень.

Проте ситуація в районах області різниться. Як поінформувала заступниця начальника управління освіти і науки ОДА Людмила Чубич, найгірша вона там, де місцева влада не переймається питаннями оптимізації мережі освітніх закладів. Наприклад, у Коропському, Городнянському та Сосницькому районах нестача коштів на освіту у 2020 році становить від 1,9 до 4,5 місячних фондів.

Тож питання реорганізації освітньої мережі у таких громадах надзвичайно актуальне.

— Там, де до організації освітнього процесу підійшли раціонально, коштів освітньої субвенції з державного бюджету вистачає. Більше того — їх частина залишається невикористаною. Тож наступного бюджетного року ці гроші можна витрачати на поліпшення матеріально-технічної бази шкіл: закупівлю сучасного навчального приладдя, меблів, комп’ютерної техніки. Такий досвід, наприклад, вже мають у Корюківській ОТГ, у Ріпкинському районі, — наголосив Андрій Подорван.

На нараді було детально проаналізовано кожну проблемну ситуацію. Приміром, освітянам Городнянського району із 1,6 мільйона заборгованого 449,5 тисячі гривень виплатять до 7 серпня, ще 277,4 тисячі — до 14 серпня. У Городнянському районі у школах 438 учнів, з них 129 — у Вихвостовській ЗОШ І-ІІ ступенів. При цьому 7 із 9 шкіл мають від 25 до 36 учнів.

Щоб питання погашення заборгованості за поточний навчальний рік закрити повністю, в області готують пропозиції про внесення відповідних змін до помісячного розпису освітньої субвенції з державного бюджету.

З іншого ж боку, нагадав Андрій Подорван, облдержадміністрація продовжує напрацьовувати спільно з Міністерствами освіти і науки та фінансів механізм застосування коефіцієнтів при розподілі освітньої субвенції районам Чернігівщини. На сьогодні ця субвенція розраховується за формулою, де головний показник — кількість учнів. Проте ця формула не враховує територіально-демографічних особливостей Чернігівської області: низької щільності населення та великих відстаней між населеними пунктами. Застосування ж визначеного коефіцієнта при розрахунку субвенції, як це робиться для, наприклад, окремих гірських районів України, допомогло би вирівняти фінансову ситуацію на Чернігівщині, переконані в ОДА.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини