Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 червня, 05:42:31

Розглянули основні новації закону "Про повну загальну середню освіту"

06.05.2020   12:32Агенцiя

Про новели в освітньому законодавстві йшлося під час навчального онлайн-семінару, який провів ULEAD Чернігівський регіональний офіс.

Ірина Кудрик, директорка Чернігівського РО, Олександр Мельник, радник з питань муніципальних фінансів та управління, і Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування, разом із учасниками розглянули основні новації ЗУ «Про повну загальну середню освіту» та провели аналіз системи управління комунальними загальноосвітніми закладами в громадах області.

Учасники заходу – керівники відділів освіти, освітні менеджери та інші представники громад Чернігівщини.

Ірина Кудрик розповіла про повноваження засновників - сільських, селищних, міських рад; органів управління освітою та керівників закладів освіти. «Згідно з новим законодавством про освіту освітнім закладам гарантується значна автономія. І кожен з учасників управлінських процесів в освітніх закладах має як власне коло прав, так і великих обсяг обов‘язків і відповідальності», - зазначила директорка Чернігівського РО.

Окрема увага була приділена кадровим питанням в закладах освіти. Зокрема, щодо необхідності припинення безстрокових трудових договорів з керівниками закладів освіти та педагогами пенсійного віку до 1 липня цього року. Розібрали алгоритм укладення контрактів з керівниками освітніх закладів та строкових трудових угод з вчителями пенсійного віку.

Людмила Чабак роповіла про кадрові та управлінські рішення, навела приклади хибних кадрових рішень, які зачіпають трудові права працівників і надала рекомендації щодо способів усунення допущених недоліків.

Олександр Мельник у своєму виступі зробив акцент на недоліках, які спостерігаються в обліку працюючих в закладах освіти, процесах їх фінансування та запропонував механізми і послідовні дії по приведенню управлінських та кадрових рішень в закладах освіти у відповідність до чинного законодавства.

Якщо маєте питання щодо організації діяльності освітніх закладів у громаді та потрібна кваліфікована експертна підтримка, звертайтеся до Чернігівського регіонального офісу Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe
  
ULEAD Чернігівський регіональний офіс

Останні новини Чернігівщини

ЦВК призначила вибори на окрузі 208

ЦВК призначила вибори на окрузі 208 14:35

Центральна виборча комісія призначила вибори народного депутата у 208-му окрузі Чернігівської області на неділю, 25 жовтня.

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 14:16

Станом на 11 годину 5 червня в області +2 нових випадки коронавірусу.

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня 13:29

5 червня за ініціативи міського голови Ольги Попенко у сесійній залі міської ради відбулася чергова зустріч із директорами закладів дошкільної освіти міста та представниками батьківської громадськості стосовно вирішення питання відновлення роботи дитячих садочків в умовах адаптивного карантину.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 13:13

4 червня у великій залі міськвиконкому під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень 12:17

Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.

АНОНСИ ПОДІЙ