Як працювати місцевому самоврядуванню в умовах карантину?
"Уважно слухаємо і трохи в шоці", ‒ приблизно такою була початкова реакція представників виконкомів рад ОТГ Чернігівщини, які квітня підключилися до онлайн-навчання «Особливості управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування за кризових умов».

Зустріч в такому форматі організували 23 квітня Чернігівський центр підвищення кваліфікації та Програма Рада Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»
. До спілкування долучилися представники Батуринської, Бахмацької, Бобровицької, Борзнянської, Варвинської, Вертіївської, Лосинівської, Малодівицької, Олишівської, Парафіївської, Ріпкинської, Сосницької, Срібнянської, Талалаївської територіальних громад ‒ всього 25 учасників.
Однак, сумніви ‒ геть, бо можна зберегти життєдіяльність органу влади та врегулювати трудові відносини з його працівниками не порушуючи вимог чинного законодавства.
"Орган місцевого самоврядування має можливість запропонувати своїм працівникам п'ять інструментів ‒ збереження звичайного трудового дня з дотриманням санітарних норм, дистанційний режим роботи, гнучкий графік роботи, простій не з вини роботодавця та відпустка. Головне ‒ наявність можливостей для виконання завдань, індивідуальний підхід до кожного співробітника та чіткі розпорядчі документи щодо вирішення конкретних ситуацій", ‒ підкреслила експерт Програми Ради Європи Наталія Гнидюк.
Наступні рекомендації стосувалися організації та проведення засідань місцевих рад за умов карантину. Перш за все ‒ дотримання санітарних норм під час засідань, залучення, по можливості, дистанційного формату роботи, розгляд та прийняття рішень лише з невідкладних питань.
Учасники спілкування схвально оцінили інформаційне та практичне наповнення зустрічі. На їх думку, отримані рекомендації сприятимуть вирішенню проблемних ситуацій, що стосуються не лише працівників органів місцевого самоврядування, а й підпорядкованих їм комунальних підприємств, установ, закладів культури, освіти та ін. Наприклад, оформлення простою педагогічних та технічних співробітників; оформлення відпусток з виплатою на оздоровлення в умовах недостатності фінансових ресурсів; умови праці або ізоляції працівників віком 60+; умови прийому на роботу, звільнення з посади; продовження трудового договору (контракту) з керівником установи.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.