У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету
У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.

У грудні 2019 року у Кіптівській ОТГ депутати сільради схвалили Положення про громадський бюджет, із 1 лютого до 16 березня триває прийом заявок. Вартість малого проекту – до 25 тис. грн, вартість великого – від 25 до 50 тис. грн.
Експерти громадського бюджету з Чернігова Андрій Вареник та Ірина Синельник, які займаються питаннями громадського бюджету з 2015 року, надали детальну інформацію про правила оформлення проектів, складові успішного шляху від ідеї до реалізованого проекту. Незважаючи на вихідний, кілька десятків активних представників громади з Кіптів, Прогресу, Підлісного та інших населених пунктів вчилися, як правильно оформити і подати проектну заявку.
Учасники проаналізували проблеми своєї громади, а потім кожен із учасників запропонував кілька ідей, що, на їхню думку, покращать життя у Кіптівській ОТГ. Під час колективного «мозкового штурму» було запропоновано близько 10 потенційних проектів, потім учасники зосередилися над більш детальною розробкою 4 проектів.
Серед них - облаштування спортивного майданчика та парку у селі Прогрес, освітлення вулиць у населених пунктах громади з використанням енергозберігаючих технологій та перетворення Кіптівської бібліотеки у центр дозвілля для жителів громади різного віку. Активними учасниками марафону стали школярі, оскільки подавати проєкти та голосувати за них у Кіптівській ОТГ можна із 14 років.
Під час марафону також було озвучено ідею щодо подання проєктів і їх реалізації упродовж 2020 року. Члени експертної групи зауважили, оскільки подання проєктів відбувається у лютому, то є всі можливості їх реалізувати до кінця року.
Учасники марафону пообіцяли остаточно доопрацювати свої проекти та подати до сільської ради.
Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.