Сухополов`янька сільська ОТГ готується до першої сесії ради
Найчисленніша на теренах Чернігівської області та одна з найбільших в Україні Сухополов`янька сільська ОТГ, що на Прилуччині, готується до першої сесії ради.
![](/uploads/25721-m.jpg)
14 січня новообрані депутати, сільські голови (майбутні очільники старостинських округів), секретарі рад зібралися на навчання, яке ініціював Чернігівський центр підвищення кваліфікації. Участь у ньому взяли участь чинний голова Сергій Проценко та обраний на грудневих виборах – Денис Росовський.
Заняття проводили заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Олександра Негода та секретар Сосницької селищної ради Світлана Пастушенко.
Розпочали традиційно – з питань, які необхідно розв`язати ще до початку сесії (насамперед, стосовно публічних закупівель) та двох її перших рішень. Наголошувалося – необхідно не лише дотримання законодавства, але й надати цьому моменту урочистості. Це важливо для згуртування нової ради, отже – ефективної її роботи. Докладно зупинилися на визначенні кількості, чисельності та напрямах роботи майбутніх постійних комісіях ради. Експерти підкреслили – без ретельного попереднього розгляду питань на комісіях немає сенсу виносити питання до сесійної зали, тим більше, що вага майбутніх рішень зростає на порядок.
Серед питань, які пролунали: як врегулювати умови оплати праці майбутніх в.о. старост; чи можна вже на першій сесії ухвалити рішення щодо створення старостинських округів; чи можуть в.о. старост проводити реєстрацію актів цивільного стану; якщо серед новообраних депутатів є нинішні секретарі рад – як правильно скласти повноваження та зареєструватися; чи можна ранг державного службовця зберегти за посадовою особою місцевого самоврядування; на що треба зважати під час формування структури апарату виконкому та як при цьому враховувати різну чисельність мешканців старостинських округів; наскільки детально варто прописувати регламенти роботи ради та виконкому; якщо регламент ухвалений – чи варто розробляти статут громади та ін.
Експерти наголосили – від самого початку роботу Сухополов`яська громада має демонструвати високу ступінь організації та взаємодії, адже часу для становлення мало. Втім виклики стимулюють. Висновок: «Будуйте громаду!».
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.