Пройшов практикум із застосування законодавства, де обговорили особливості формування місцевих бюджетів
18 грудня у Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему «Формування місцевих бюджетів.

Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами ми». Захід відбувся в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (#ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки #USAID.
У практикумі взяли участь голови ОТГ, міські, сільські та селищні голови, фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування.
Практикум відкрив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, який сказав про важливість фінансових питань для всіх територіальних громад Чернігівської області на 2020 рік. Він. розповів про відмінності, які містить Державний бюджет України щодо м.Чернігова. Також міський голова закликав територіальні громади сміливіше використовувати Асоціацію, як майданчик для відстоювання спільних інтересів та бути більш вимогливими до народних депутатів щодо розподілу коштів державного бюджету. Він наголосив на тому, що Чернігівська область отримала вдвічі менше коштів ніж деякі інші області, менші за площею та кількістю населення.
Модератор практикуму, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко в ході роботи зупинився на трьох важливих аспектах бюджетного процесу. Зокрема на: особливостях виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад за 2019 рік, ефективному управлінні фінансовими ресурсами, як складовій функціонування територіальної громади, особливостях формування та підготовки проектів Бюджету в органах місцевого самоврядування на 2020 рік.
Під час презентації Микола Силенко вказав на сильні та слабкі сторони використання коштів в об’єднаних територіальних громадах, зокрема, показники доходів громад, динаміка надходжень місцевих податків і зборів, рівень дотаційності та питома вага видатків на утримання апаратів.
В практичній частині заходу відбувся обмін досвідом роботи щодо формування проектів бюджетів у громадах на новий 2020 рік.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.