Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 14:43:03

Ваучер – шанс безкоштовно здобути актуальну професію тим, кому за 45

25.11.2019   11:29Агенцiя

Знань забагато не буває. Так нещодавно вирішили двоє чернігівців і у дорослому віці пішли вчитись. Наразі обидва, хоча мають і роботу, і чималий професійний досвід, освоюють нову професію – монтажник гіпсокартонних конструкцій. Це стало можливим завдяки службі зайнятості, яка надала їм ваучер на навчання.

За словами начальника відділу профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості Сергія Заровного, ця послуга не стосується безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості.

Ваучер на навчання надається громадянам старше 45 років, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не менше 15 років страхового стажу, не досягли пенсійного віку. А також особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Навчаються чоловіки на базі регіонального центру інноваційних будівельних технологій KNAUF, що діє при Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту. За 5,5 місяців вони освоять теоретично-практичні знання і оволодіють професійними навичками та вміннями.

«КНАУФ має сучасну матеріально-технічну базу. Заняття проводять висококваліфіковані досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання, - говорить заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту Олег Галепа. - Тому наші учні та слухачі, які приходять вчитись від служби зайнятості, отримують актуальні знання і практичні навички роботи на новітньому обладнанні, з сучасними інструментами та матеріалами».

Леонід Видиш, який отримав ваучер на навчання від служби зайнятості, сподівається, що здобута освіта допоможе йому змінити роботу і заробляти більше. Чоловік довгий час працював на колись успішному чернігівському підприємстві «Хімволокно».
Був оператором крутіння та намотування, апаратником приготування хімічних розчинів. Після звільнення йому довелося кардинально змінити фах, щоб знайти нову роботу. Працював слюсарем, тепер - сторожем, а після освоєння нової професії прагне стати майстром виробничого навчання.
А от Юрій Сиркин, який також навчається за ваучером, переконаний: нові знання не лише розширять його кругозір, а й допоможуть у професійній діяльності.

«До речі, монтажник гіпсокартонних конструкцій – нова і водночас затребувана професія на ринку будівельної індустрії. Для людини, яка навчається за ваучером від служби зайнятості, - це нові можливості, які вона отримує без будь-яких фінансових витрат та зобов’язань у майбутньому», - говорить  Олег Галепа.

Отже, якщо і вам за 45, не зупиняйтеся на досягнутому, йдіть «в ногу з часом», навчайтеся, цікавтеся інноваційними технологіями. Все це разом з набутим свого часу досвідом дасть змогу почуватися впевнено та не боятися конкуренції на ринку праці.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).