Поліцейський психолог радить як правильно розпочати навчальний рік
Напередодні Дня знань фахівці закликають батьків приділити увагу деяким психологічним аспектам підготовки дітей до нового навчального року.

Порадами ділиться головний спеціаліст відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення Головного управління Нацполіції в Чернігівській області майор поліції Оксана Самойленко.
Не всім батькам, як це не прикро звучить, вистачає часу й сил для боротьби за «високі досягнення» у вихованні дітей. Тому спробуємо в експрес-курсі викласти ряд простих та доступних кожному прийомів психологічного налаштування на черговий бар’єр у дорослішанні вашої дитини.
В сьогоднішньому дописі спробуємо приділити більше уваги першокласникам, бо закладене в початковій школі емоційне ставлення до життя, до людей, до розвитку визначають подальшу поведінку та спосіб мислення вашого чада.
Дитина повинна бути психологічно готовою до школи за наступними критеріями: мотиваційного (бажання або небажання навчатися), інтелектуального (рівень розвитку), емоційного (дитина повинна йти до школи із задоволенням та довірою), вольового (вміння керувати своєю поведінкою) та індивідуального (у дитини має бути сформована адекватна самооцінка та бажання досягти успіхів).
Для першокласників навіть слово «школа» викликає купу не завжди зрозумілих емоцій. Причому там, де батьки вже втрачають самовладання, юні дарування підтримують їх своєю непохитністю та ентузіазмом.
Батькам першокласників та й усіх дітей, які ходять особливо до початкової школи, необхідно частіше у присутності дітей говорити про школу, шкільні правила та вимоги.
Слід сформувати у дитини серйозність у ставленні до навчання, можна провести аналогію між вашою роботою та навчанням. Ні в якому разі не приховуйте від дитини труднощів, які на неї можуть очікувати, але обов’язково формуйте впевненість у їх подоланні.
Частіше звертайте увагу дитини на її зовнішній вигляд. Привчіть дитину до режиму сну та відпочинку. Прищепіть дбайливе ставлення до речей (одягу та шкільного приладдя). Не стримуйте та розумно заохочуйте інтерес до навчання.
Обов’язково стимулюйте, щоб дитина ділилася враженнями. В конфліктних ситуаціях не принижуйте дитину, заохочуйте її до нових досягнень. Не критикуйте вчителів у присутності дитини, інформує Сектор комунікації поліції Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.