Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 09:46:36

Формуємо медіаграмотний погляд на реалії: сім зустрічей з молоддю Чернігівської області

28.08.2019   15:05Агенцiя

Володіння інструментами медіаграмотності є особливо цінним зараз, коли наша країна перебуває у стані збройного конфлікту. Наприкінці червня та протягом липня 2019 року у Чернігівській області був реалізований цикл тренінгів з протидії маніпуляціям у медіа, представлених у вигляді цілісної освітньої програми.

Заходи були проведені в рамках проекту на отримання міні-грантів, які сприяють розвитку медіаграмотності серед молоді з регіонів. Тренінги реалізовані за підтримки USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews у партнерстві з Академією української преси.

Ініціатива об’єднала зусилля Чернігівської обласної молодіжної громадської організації «Світанок» та організацій-партнерів «Асоціація демократичного розвитку» та «Громадське телебачення: Чернігів», команди яких організували та провели 7 зустрічей з молоддю, відповідно у центрах 7-ми ОТГ області: Корюківці, Городні, Ніжині, Козельці, Мені, Батурині й Новгород-Сіверському.

Кожна з зустрічей тривала декілька годин, адже програма вищевказаного тренінгу була насиченою як теорією, так і практичними вправами. Звичайно, присутні не були обмежені у можливості вільно висловлюватись і дискутувати. Тим більше, що теми, висвітлені тренерами, є резонансними для нашого суспільства: виборче законодавство України та практика виборчих систем у світі загалом, правопорушення під час виборів, а також роль ЗМІ та медіа у формуванні наших поглядів на ті чи інші явища і процеси, у тому числі за допомогою маніпулятивних технік (фотошоп, відеомонтаж, гра з текстами тощо).

За результатами тренінгів у кожному містечку з’явилося коло з щонайменше 20-ти осіб, які отримали конкретні знання і навички розпізнання інформаційних маніпуляцій у медіа та інструменти протидії ним. Важливо, що вони були адаптовані під учасників заходів так, щоб їх можна було доволі легко використовувати у повсякденному житті без застосування спеціальних технічних засобів чи наукових методів.
Під час кожного тренінгу вдалося створити атмосферу вільного, живого, розкутого спілкування. Незважаючи на соціальні й статусні відмінності, учасники почували себе рівними й могли відверто задавати питання й висловлювати коментарі.

Доречним доповненням до циклу тренінгів стало укладення Меморандумів про співпрацю в царині медіаосвіти між громадською організацією «Світанок» та місцевими об’єднаннями активістів у 6-ти з 7-ми відвіданих командою проекту ОТГ.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.

Обласна влада та концерн

Обласна влада та концерн "Укрторф" обговорили варіанти виведення торф'яної галузі з кризи 09:24

Обласна влада готова підтримати розвиток торф’яної галузі на Чернігівщині. Але на чолі ДП «Чернігівторф» повинна стати людина, яка матиме конкретний план виводу підприємства зі стагнації.

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї 09:18

В країні продовжується реформування системи догляду та виховання дітей. Метою реформи є скорочення кількості інтернатних закладів. Замість них у громадах області має запрацювати система надання соціальних, освітніх та медичних послуг для дітей та їх батьків.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:47

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 26 травня до 8:00 27 травня 2020 року.