Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 липня, 10:51:28

Про стан підготовки закладів освіти м. Чернігова до нового 2012-2013 навчального року

30.08.2012   08:24

У 2011 – 2012 навчальному році освітня галузь міста функціонувала стабільно, організовано, вживалися конкретні заходи щодо поліпшення якості освіти, вирішення важливих проблем у багатьох її ланках. Про це та підготовку до нового навчального року інформував на розширеній міській нараді начальник управління освіти міської ради Володимир Купріяненко.

Завдяки цілеспрямованим діям органів державної влади та місцевого самоврядування, управління освіти, педагогічних колективів, підкреслив В. Купріяненко, вдалося зробити суттєві кроки на шляху до підвищення якості освіти, забезпечення її доступності та конкурентоспроможності випускника, модернізації усіх освітніх ланок, збільшення охоплення дітей дошкільною освітою, підвищення статусу вчителя.

При цьому основна увага приділяється програмно-цільовому підходу. Цьогоріч розпочато реалізацію міської цільової Програми розвитку освіти м. Чернігова “Освіта в житті нашого міста” на 2012 – 2016 роки.

В. Купріяненко розповів про продовження реалізації Програми енергозбереження у закладах освіти та здійснення ремонтних робіт перед початком навчального року, зокрема: ремонт дахів, оновлення фасадів, заміну вікон, ремонт системи опалення та сантехнічного обладнання, знесення аварійних дерев, озеленення територій.

За інформацією В. Купріяненка, система освіти міста нараховує 35 загальноосвітніх навчальних закладів, серед яких – 10 закладів нового типу, та 54 дошкільних навчальних закладів. Суспільним дошкільним вихованням буде охоплено 11184 (80%) дитини, що на 562 більше, ніж минулого року 5-тирічок – 99,9%. Проте, багато дитячих садочків перевантажені, на 100 місць – 113 дітей. З 1 вересня 2012 року додатково будуть відкриті 2 групи для дітей молодшого дошкільного віку (ДНЗ №37, 43).

Як позитивну тенденцію слід відзначити підвищення уваги місцевих органів влади до реалізації державної політики у сфері дошкільної освіти: відповідно до Закону України “Про дошкільну освіту” батьки сплачують лише 50% вартості харчування дітей у дошкільному закладі, поступово здійснюються оновлення та збагачення матеріальної бази, ремонти покрівель та приміщень. На сьогодні всі дошкільні заклади міста готові до прийому своїх вихованців.

Шкільний контингент за попередніми даними складає 24 680 учнів, що на 850 дітей більше, ніж у минулому році. Також спостерігається збільшення кількості першокласників у цьому році – всього 2658, на 184 більше, ніж минулого року. У десятих класах навчатиметься 1876 старшокласників, на 127 чол. менше, ніж торік. З метою оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів міста 10-й клас у ЗНЗ №23 не буде організовано.

У 2012- 2013 навчальному році до навчання приступить 24060 учнів, що на 833 учня менше, ніж у минулому навчальному році. Однак середня наповнюваність збільшиться на 0,2% і становитиме 29,1 учень.

У 2011 – 2012 навчальному році у підвідомчих закладах управління освіти Чернігівської міської ради працювали 3728 педагогічних працівників (ЗНЗ – 2307, ДНЗ – 1421). Серед них – 7 Заслужених вчителів України.

Аналіз стану забезпечення навчальних закладів педагогічними кадрами свідчить про динаміку росту якісних показників. 99% педагогічних працівників міста мають повну вищу педагогічну освіту. В закладах освіти міста працюють 203 “вчителя-методиста”, 515 “старших учителів”, 38 “вихователів–методистів”. Близько 59% педагогів загальноосвітніх навчальних закладів мають кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”. Став незворотним факт подолання тенденції до відтоку висококваліфікованих педагогічних працівників до інших сфер економіки. У школах фактично немає вакансій і з’явилась тенденція можливості вибору професіоналів із претендентів на певну учительську посаду.

Разом з тим, лишається актуальною проблема старіння педагогічних кадрів. Кількість працюючих пенсіонерів на сьогодні становить 394 особи (майже 19%). Основний контингент працюючих учителів має вік від 41 до 50 років. Зважаючи на це, проблемою залишається процес залучення молодих фахівців до роботи у загальноосвітніх навчальних закладах.

З метою оптимізації кадрового забезпечення навчальних закладів та омолодження педагогічних колективів у 2011 році у загальноосвітні навчальні заклади працевлаштовані 37 випускників педагогічних вузів, 7 з яких отримали диплом із відзнакою. З метою омолодження педагогічних колективів навчальних закладів міста сформовано замовлення на працевлаштування 5 молодих спеціалістів на 2012-2013 навчальний рік. Майже всі вони пройшли переддипломну практику за місцем майбутнього працевлаштування, що є невід’ємною частиною формування майстерності майбутніх учителів.

Проведена атестація 602 (19%) педагогічних працівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста. За її результатами 102 педагогам встановлено кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”, присвоєно педагогічне звання “старший учитель” 55 педагогам, “учитель-методист” – 22 учителям. У 2011-2012 н.р. курсову підготовку пройшла 891 особа: з них за очно-дистанційною формою навчання – 155, стаціонарною – 736.

Результатом підвищення фахової майстерності учителів стали здобутки учнів у навчальній діяльності. У 2012 році на ІV етап Всеукраїнських олімпіад були направлені 37 учнів, 12 з яких стали переможцями (32,4% переможців від загальної кількості учасників). Учнями навчальних закладів міста було отримано 12 дипломів – це на 3 дипломи більше, ніж у минулому навчальному році. Серед них, дипломів ІІ ступеня – 1, дипломів ІІІ ступеня – 11.

Із завершенням 2011-2012 навчального року підведені підсумки першого циклу атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, яка здійснювалася з метоюзабезпечення контролю за діяльністю навчальних закладів відповідно до вимог законодавства та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України “Про затвердження Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів”.

За звітний період державну атестацію пройшли всі навчальні заклади міста: 35 загальноосвітніх навчальних закладів, 55 дошкільних навчальних закладів, 3 позашкільних навчальних заклади та приватний навчально-виховний комплекс “Хабад Любавич”. За наслідками державної атестації атестовані на високому рівні 12 (34,3%) загальноосвітніх та 16 (29,1%) дошкільних навчальних закладів, решта закладів освіти атестовані на достатньому рівні. Регіональною експертною радою підтверджені результати оцінювання закладів міською атестаційною комісією.

Проте, діяльність адміністрацій, педагогічних колективів навчальних закладів з питань підготовки до атестації, післяатестаційної роботи, використання можливостей критеріїв оцінювання освітньої діяльності навчальних закладів для здійснення моніторингу ефективності навчально-виховного процесу потребує подальшого вдосконалення.

Одним із пріоритетів державної політики у сфері освіти є забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими потребами, здійснення комплексної реабілітації таких дітей, набуття ними побутових та соціальних навичок. Реалізація цих завдань вбачається шляхом запровадження інтегрованого та інклюзивного навчання. По місту Чернігову налічується 1384 дитини, які потребують особливої педагогічної уваги.

Начальник управління освіти зауважив, що збереження здоров’я дитини – найважливіша вимога до діяльності всіх навчальних закладів, не тільки у рік спорту та здорового способу життя. Фізична культура та спортивно-масова робота формують у учнів ціннісні орієнтації щодо культури здоров’я, виховання потреби та звички займатися фізичною культурою та спортом.

Відповідно до цих напрямків роботи вперше у 2012 році проведений міський етап Національного Кубку шкільного футболу ЕВРО-2012. Загалом у міському етапі Національного Кубку шкільного футболу ЕВРО-2012 взяли участь 30 шкільних команд, серед яких 590 заявлених гравців та 712 вболівальників. Проведено 30 футбольних матчів на базі СЗНЗ №2 та ЗНЗ №35. Переможці міського та обласного туру – команда ЗСШФМП №12.

Традиційно відбулися міські змагання “Чернігівська лижня-2012”, де взяли участь 390 учасників від шкіл міста. Переможцями стала команда ЗНЗ №30. У грудні 2011 року проведені спортивні змагання для 5-6 класів “Олімпійське лелеченя”. Перемогла команда ЗНЗ №19, яка посіла друге місце в обласному турі. За сприяння міської організації “Спорт для всіх” проведено спортивні змагання “Мама, тато, я – спортивна сім’я”, вперше проведені змагання “Мама, тато, я – туристична сім’я”

Проведено Міську шкільну спартакіаду з 8 видів спорту, у якій взяли участь 3976 учнів. Переможцями у поточному навчальному році стали команди ЗНЗ № 30, 29, 1. Взимку відбувся традиційний турнір з хокею “Золота шайба”, у травні – змагання з веслування на човнах “Дракон”.
 

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини