Заяв на бюджет можна буде подати менше, але не буде обмеження за спеціальностями. ВІДЕО
Також розшириться практика проведення "ЗНО в магістратуру" та очікується перехід від широких конкурсів до національного. Міністерство освіти і науки України завершує підготовку проєкту Умов прийому на 2020-й рік, проінформував генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих міністерства Олег Шаров.

Ці зміни МОН планує закласти в Умови прийому до вишів на 2020 рік, які незабаром розмістять для громадського обговорення.
«Ми розраховуємо, що Умови прийому на 2020 рік будуть винесені на громадське обговорення на наступному тижні, й у них буде низка новацій. Зокрема, це зменшення кількості заяв, які вступники на бакалавра можуть подати на бюджет, з 7 до 5, при одночасному знятті обмеження за кількістю спеціальностей», – повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Зняття обмеження щодо кількості спеціальностей, за словами Олега Шарова, потрібне для того, щоб стимулювати в Україні розвиток міждисциплінарних освітніх програм.
«Ми робимо цей крок не тому, що розраховуємо на збільшення кількості спеціальностей, на які подаватимуться заяви. Ні, ми очікуємо, що в нас мають поступово розвиватися міждисциплінарні освітні програми: які можуть так чи інакше охоплювати більш ніж одну спеціальність. Ми зараз тільки на початку цього шляху, але одразу хочемо зняти бар’єри, які можуть на ньому виникнути», – наголосив він.
В Умовах прийому на наступний рік також планується розширити перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які треба буде складати єдиний іспит за технологією ЗНО.
«Результати свідчать, що ця практика відверто позитивна, вона підтягує рівень знань наших випускників бакалаврату та вступників у магістратуру. Ми бачимо, що суспільство чітко усвідомлює: здобути сучасну освіту магістра без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо. Це своє чергою серйозно сприяє підвищенню якості вищої освіти», – зауважив Олег Шаров.
Середня ланка вищої освіти має бути збереженою та функціонували й надалі. Коледжі, технікуми, навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації підтвердили необхідність власного існування.
«Коледжі та технікуми є важливою складою системи вищої освіти, саме тому нашим завданням є забезпечення їх нормальної роботи», - наголосив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерство освіти і науки України.
Олег Шаров відповів на чисельні питання регіональних журналістів у Українському кризовому медіа-центрі.
Відео Юрій Паперний:
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.