Городнянська ОТГ: як вдосконалити бюджет участі в громаді
Можливі шляхи вдосконалення громадського бюджетування у Городнянській ОТГ обговорили представники громадськості і влади об’єднаної територіальної громади.

Громадський бюджет як механізм співпраці влади і громадськості запроваджено в цій ОТГ на початку року: створено координаційну раду, схвалено необхідні документи. Які можливі варіанти удосконалення Положення про бюджету участі в цілому і процесу громадського бюджету зокрема, думали 7 серпня під час семінару «Громадський бюджет: шлях до взаємодії між владою і громадою».
У заході взяли участь представники місцевої влади й громадські активісти, молодь з Городнянської ОТГ.
Заступник міського голови Віталій Мамедов переконаний, що бюджет участі покращує взаємодію влади і громадськості, створює можливості втілення у життя громадських ініціатив. Цього року в бюджеті Городнянської ОТГ на проекти бюджету участі передбачено 200 тис. грн. Подано чотири проектів, у тому числі із сіл ОТГ. За рішенням координаційної ради, усі проекти наразі перебувають на стадії реалізації.
Під час заходу голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва, експертки громадського бюджету Олена Лисенко, Ірина Стасюк-Бабчук та Ірина Синельник представили учасникам семінару історію запровадження громадського бюджету в Україні та за кордоном, розповіли про особливості бюджету участі у Чернігові й ОТГ Чернігівщини.
Окрему увагу звернули на аспекти удосконалення Положення про громадський бюджет у Городнянській ОТГ, зокрема, чіткого визначення часових проміжків кожного з етапів, поліпшення інформаційної кампанії задля активізації місцевих жителів у цьому процесі, зменшення кількості підписів, необхідних на підтримку проектів (у громаді їх потрібно зібрати 100) тощо.
Уже переважна більшість ОТГ Чернігівщини вже реалізують або мають намір запровадити у себе досвід залучення місцевих жителів до розподілу частини коштів бюджету громади.
Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ.
Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.