Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 листопада, 10:51:28

"Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?" - представники ОТГ Чернігівщини

29.06.2019   11:34Агенцiя

У червні 30 добровольців-вогнеборців з п’яти громад Чернігівської області пройшли навчання в рамках проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» Програми «U-LEAD з Європою».

Після чотирьох тижнів теоретичної та практичної підготовки бійці складали залік та продемонстрували свої навички в роботі із спецтехнікою, інформує Чернігівський ЦРМС.

Олександр Нагуло, заступник начальника УДСНС України в Чернігівській області, розповів: «За європейськими нормативами пожежна команда має прибувати на місце події за 20 хвилин. Це збереже життя людей та допомагає зберегти матеріальні цінності. Наші підрозділи розміщені, в основному, в райцентрах і відстані між населеними пунктами сягають більше 50 км. А це ніяк не 20 хвилин». За його словами «добровольці-вогнеборці» - це пілотний проект в Україні. Якщо будуть хороші результати, то цей досвід можна буде поширювати в усіх громадах країни.

Добровольці вчилися працювати з аварійним інструментом та спецтехнікою, користуватися захисним та спецодягом. Як розповів Євген Середа, інструктор, представники громад пройшли повний курс такого предмету як пожежна тактика, який регламентує дії рятувальника під час надзвичайної ситуації. «На заняттях з пожежної техніки та обладнання  вони вчилися користуватися пожежною технікою та обладнанням, вивчали характеристики цього обладнання. Ще вони пройшли курс газо-димо-захисної служби і розуміють, як працювати в загазованому або задимленому середовищі», - сказав він.

Добровільні пожежні команди створюються в громадах, щоб підсилювати місцеві загони рятувальників та державної служби МНС. Як сказав в.о. старости Василь Дяченко із села Волинка Сосницької громади: «Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?». Він розповів, що у їхньому селі залишилися пожежна машина від колгоспу і вдалося її зберегти, тепер головне навчитися самим і навчити односельців, пояснити їм принципи роботи добровільних пожежних команд і знайти правильну мотивацію.

«Головне, що нам куплять форму. Бо зараз немає нічого. Місяць навчалися. Отримали достатні знання. Нам показали і техніку, і як з нею поводитися», - сказав Василь Дяченко.

Сергій Кравченко, заступник Плисківського сільського голови, розповів, що в його громаді вже сформували команду добровольців-вогнеборців з 12 бійців. Разом із ними він пройшов навчання і склав іспит. Всі вони тепер допомагатимуть гасити пожежі місцевій пожежній команді, яка є в Плисківській ОТГ. На його думку така практика є досить ефективною, тим більше що вона довела свою результативність в інших країнах.

«Як показує досвід європейських країн найбільш раціональним протипожежним засобом є об’єднання добровільних пожежних команд з державними командами рятівників. Цей процес створення добровільних команд в наших громадах тільки розпочинається. І проект Програми «U-LEAD з Європою» якраз найкращий інструмент для того, щоб розпочати цю роботу в Україні. В рамках проекту наші представники побували в Польщі та ознайомилися з кращими практиками, європейські тренери проводили для нас лекції та тренінги разом викладачами ДСНС в Чернігівській області», - розповів Сергій Кравченко.

Останні новини Чернігівщини

Резонансне вбивство поліцейського в місті Бахмач. Засуджено контролера Служби судової охорони 12:45

За апеляційною скаргою прокурора Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд скасував виправдувальний вирок суду першої інстанції та постановив новий, яким 28-річного контролера Служби судової охорони в Чернігівській області визнано винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України).

На Чернігівщині росіяни поцілили в приватний житловий будинок: поліція документує наслідки 12:44

Ввечері 18 листопада росіяни вкотре атакували мирне населення м. Семенівка Новгород-Сіверського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:42

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

На Чернігівщині тривають пошуки зниклого неповнолітнього Ростислава Полєхіна 07:59

До пошуків 17-річного Ростислава Полєхіна максимально задіяні всі служби поліції Чернігівщини, працівники ДСНС, нацгвардійці, водолази, кінологи зі службовими собаками, громадськість. Для розшуку використовуються безпілотні літальні апарати та спецтехніка.

19 листопада: цей день в Україні і світі

19 листопада: цей день в Україні і світі 07:58

День 1365 Російська агресія - Day 1365 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини