Заклади середньої освіти Чернігівської області: 1 приватний та 507 державних
Переважна більшість закладів - 69%, за інформацією Головного управління статистики у Чернігівській області, розташовані в сільській місцевості.

Першого вересня 2018 р. до навчання приступили 95,4 тис. школярів, з яких 10,2 тис. уперше сіли за парти.
Серед закладів загальної середньої освіти області діють 23 гімназії та 10 ліцеїв. Навчальну програму в них освоюють 18,2 тис. учнів.
Для молоді, яка не має можливості навчатися вдень, відкриті двері вечірньої школи та класів, що організовані при 5 денних закладах загальноїсередньої освіти. Середню освіту в них здобуває241 особа.
Заняття у дві зміни ведуться у 20 денних закладах загальноїсередньої освіти(4% від загальної кількості шкіл області). У другу зміну в них займаються 4,6 тис. школярів (5% від загальної кількості).
У минулому році атестат про повну загальну середню освіту отримали 5,5 тис. випускників та 39 осіб закінчили школу екстерном. Золотою медаллю нагороджені 158 дітей, срібною – 138.
Свідоцтво про базову загальну середню освіту одержали 8,5 тис. учнів та 12 осіб закінчили 9 класів екстерном.
Навчальний процес у закладах загальноїсередньої освіти забезпечують 12,2 тис. вчителів (6,8 тис. – у міських поселеннях, 5,4 тис. – у сільській місцевості).
Останні новини Чернігівщини
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.
11 березня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.