Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 10:27:18

Чернігівські дошкільні заклади освіти потребують допомоги

28.07.2012   14:14Агенцiя

Нещодавно ми інформували читачів про те, що завдячуючи допомозі першого заступника Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка було прийнято рішення про ремонт дошкільного дитячого закладу № 34 «Ромашка», який знаходиться у Чернігові по проспекту Перемоги, 16. І вже протягом тижня до Станіслава Прокопенка, як депутата Чернігівської обласної ради від завідувачів дошкільних закладів Чернігова прийшло ще декілька прохань про допомогу.

Те, що завідувачі дошкільних закладів обласного центру звертаються по допомогу до Чернігівської облдержадміністрації – не дивно. Нажаль, у міському бюджеті коштів на ремонти та закупівлю меблів не вистачає. Але ж не за горами Перше вересня, день, коли батьки приведуть своїх діточок до садочків. От завідувачі та вихователі і турбуються: якими будуть перші враження малечі від навчальних закладів? Усі хочуть, щоб діти приходили до садочка з радістю, але для цього потрібно створити певні умови.

Декілька років тому була проблема – у дошкільних закладах міста дітей не вистачало. Зараз – ситуація докорінно змінилася. Дітей дуже багато. До нас їдуть зі всього міста. У цьому році ми плануємо відкрити вже тринадцяту за рахунком групу. Аналогічної групи нема в жодному садочку. Ми будемо виховувати діточок віком від 1,5 до двох років. Така потреба у місті є, бо матусі дуже рано починають виходити на роботу. Заяви написали батьки вже 18 малюків. У нас є місце для розташування групи, але виникла проблема з меблями. За шість років це вже шоста група, яку ми відкриваємо. Усі вільні меблі з інших садочків ми позбирали ще у минулі роки. І зараз група для самих маленьких фактично залишається без меблів! Тому ми і звернулися до першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка по допомогу, – розповідає Тетяна Середа, завідувач дошкільним навчальним закладом №37 «Казка», який розташованій по вулиці Островського, 37.

Треба додати, що дитячий садочок «Казка» специфічний. Спочатку він був розрахований на 320 вихованців. Зараз його відвідують 250 малюків. У садочку створені групи, до яких малюків приймають на тиждень – з понеділка по п’ятницю. А що робити, коли матусі допізна на роботі, або працюють у нічну зміну? Окрім того у садочку створено чотири ясельні групи, три групи: для дітей з вадами зору, психічного та мовного розвитку.

У нашому садочку дуже багато дітей з малозабезпечених сімей. Їхні батьки не можуть навіть дозволити вдома краще харчування, ніж ми забезпечуємо у садочку. Багатьом діткам у нас краще, аніж вдома, – переконана Тетяна Середа.

У грудні цього року садочку виповнюється 30 років. Тому не дивно, що окрім меблів на початку липня виникла ще одна проблема – несподівано потік дах будівлі над однією з груп. До планів ремонту заклад управлінням освіти не включався. Також потребує оновлення як кухонне обладнання, так і обладнання пральні. Тому без сторонньої допомоги усі ці проблеми не виправити!

У понеділок, 23 липня, на запрошення керівництва до «Казки» завітав перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко. Разом з очільником освітянської галузі області Анатолієм Заліським він оглянув садочок. На думку Станіслава Прокопенка, окрім проблем, зазначених керівником закладу, ремонту потребують і альтанки на дитячих майданчиках.

У музичній залі на заступника голови Чернігівської ОДА чекали батьки та вихователі діточок з дошкільного закладу «Казка». Під час зустрічі вони ставили Станіславу Прокопенку найрізноманітніші запитання: починаючи з проблемі урізноманітнення харчування малюків і закінчуючи питаннями водовідведення зі своїх приватних будинків.  Цікавило і питання передачі садочків у приватну власність. Перший заступник керманича області запевнив батьків та вихователів, що жоден садочок на Чернігівщині закриватись на буде. Більш того, по минулому року в області було відкрито 25 садочків. А в планах цього року – ще 30 дошкільних навчальних закладів!

Станіслав Прокопенко, перший заступник голови Чернігівської ОДА:

– Стосовно вашого дитячого садка, то ми подивилися групу, яку планується цього року відкрити. Дуже приємно, що це – група ясельна. Зазвичай, усі дітки потребують уваги, але в такому віці – це дуже важливо. У липні, 25-го числа, виповнюється місяць, як в мене народилася друга донька. Я знаю що це таке, що для кожного з батьків означає це маленьке щастя. Виховання у дитячому садку має велику силу. Бо дитинка, яка виховується в компанії, потім і в школі відчуває себе більш комфортно. Ми обов’язково відкриємо ясельну групу. За два дні будуть надані усі потрібні розрахунки, і все, що потрібно по ремонту та обладнанню – ми до 1-го вересня зробимо. І ще, подивившись на майданчики на вулиці, чесно кажучи, трошки за серце взявся. Ми знайдемо можливість, і зробимо так, щоб дошки у покритті альтанок не провалювались. Я переконаний, що виховання та побут дітей повинні бути на гідному рівні!


Юрій Сидоренко

PR

Останні новини Чернігівщини

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа 10:03

26 травня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван провів нараду з питань напрацювання шляхів розвитку туристичної галузі області. У нараді взяли участь представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, підвідомчих установ та представники туристичної та IT-сфери.

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.