Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 01:42:14

Чернігівські дошкільні заклади освіти потребують допомоги

28.07.2012   14:14Агенцiя

Нещодавно ми інформували читачів про те, що завдячуючи допомозі першого заступника Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка було прийнято рішення про ремонт дошкільного дитячого закладу № 34 «Ромашка», який знаходиться у Чернігові по проспекту Перемоги, 16. І вже протягом тижня до Станіслава Прокопенка, як депутата Чернігівської обласної ради від завідувачів дошкільних закладів Чернігова прийшло ще декілька прохань про допомогу.

Те, що завідувачі дошкільних закладів обласного центру звертаються по допомогу до Чернігівської облдержадміністрації – не дивно. Нажаль, у міському бюджеті коштів на ремонти та закупівлю меблів не вистачає. Але ж не за горами Перше вересня, день, коли батьки приведуть своїх діточок до садочків. От завідувачі та вихователі і турбуються: якими будуть перші враження малечі від навчальних закладів? Усі хочуть, щоб діти приходили до садочка з радістю, але для цього потрібно створити певні умови.

Декілька років тому була проблема – у дошкільних закладах міста дітей не вистачало. Зараз – ситуація докорінно змінилася. Дітей дуже багато. До нас їдуть зі всього міста. У цьому році ми плануємо відкрити вже тринадцяту за рахунком групу. Аналогічної групи нема в жодному садочку. Ми будемо виховувати діточок віком від 1,5 до двох років. Така потреба у місті є, бо матусі дуже рано починають виходити на роботу. Заяви написали батьки вже 18 малюків. У нас є місце для розташування групи, але виникла проблема з меблями. За шість років це вже шоста група, яку ми відкриваємо. Усі вільні меблі з інших садочків ми позбирали ще у минулі роки. І зараз група для самих маленьких фактично залишається без меблів! Тому ми і звернулися до першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка по допомогу, – розповідає Тетяна Середа, завідувач дошкільним навчальним закладом №37 «Казка», який розташованій по вулиці Островського, 37.

Треба додати, що дитячий садочок «Казка» специфічний. Спочатку він був розрахований на 320 вихованців. Зараз його відвідують 250 малюків. У садочку створені групи, до яких малюків приймають на тиждень – з понеділка по п’ятницю. А що робити, коли матусі допізна на роботі, або працюють у нічну зміну? Окрім того у садочку створено чотири ясельні групи, три групи: для дітей з вадами зору, психічного та мовного розвитку.

У нашому садочку дуже багато дітей з малозабезпечених сімей. Їхні батьки не можуть навіть дозволити вдома краще харчування, ніж ми забезпечуємо у садочку. Багатьом діткам у нас краще, аніж вдома, – переконана Тетяна Середа.

У грудні цього року садочку виповнюється 30 років. Тому не дивно, що окрім меблів на початку липня виникла ще одна проблема – несподівано потік дах будівлі над однією з груп. До планів ремонту заклад управлінням освіти не включався. Також потребує оновлення як кухонне обладнання, так і обладнання пральні. Тому без сторонньої допомоги усі ці проблеми не виправити!

У понеділок, 23 липня, на запрошення керівництва до «Казки» завітав перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко. Разом з очільником освітянської галузі області Анатолієм Заліським він оглянув садочок. На думку Станіслава Прокопенка, окрім проблем, зазначених керівником закладу, ремонту потребують і альтанки на дитячих майданчиках.

У музичній залі на заступника голови Чернігівської ОДА чекали батьки та вихователі діточок з дошкільного закладу «Казка». Під час зустрічі вони ставили Станіславу Прокопенку найрізноманітніші запитання: починаючи з проблемі урізноманітнення харчування малюків і закінчуючи питаннями водовідведення зі своїх приватних будинків.  Цікавило і питання передачі садочків у приватну власність. Перший заступник керманича області запевнив батьків та вихователів, що жоден садочок на Чернігівщині закриватись на буде. Більш того, по минулому року в області було відкрито 25 садочків. А в планах цього року – ще 30 дошкільних навчальних закладів!

Станіслав Прокопенко, перший заступник голови Чернігівської ОДА:

– Стосовно вашого дитячого садка, то ми подивилися групу, яку планується цього року відкрити. Дуже приємно, що це – група ясельна. Зазвичай, усі дітки потребують уваги, але в такому віці – це дуже важливо. У липні, 25-го числа, виповнюється місяць, як в мене народилася друга донька. Я знаю що це таке, що для кожного з батьків означає це маленьке щастя. Виховання у дитячому садку має велику силу. Бо дитинка, яка виховується в компанії, потім і в школі відчуває себе більш комфортно. Ми обов’язково відкриємо ясельну групу. За два дні будуть надані усі потрібні розрахунки, і все, що потрібно по ремонту та обладнанню – ми до 1-го вересня зробимо. І ще, подивившись на майданчики на вулиці, чесно кажучи, трошки за серце взявся. Ми знайдемо можливість, і зробимо так, щоб дошки у покритті альтанок не провалювались. Я переконаний, що виховання та побут дітей повинні бути на гідному рівні!


Юрій Сидоренко

PR

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.