Відчуйте свою рідну землю, своє місто - Владислав Атрошенко студентам
15 листопада, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет вітали молодь із Міжнародним днем студента.
![](/uploads/22825-m.jpg)
Звертаючись до молодих людей, міський голова побажав успіхів, цілеспрямованості, гарних оцінок, а також, щоб увесь проведений час в університетських стінах був цікавим. Міністерству, керівництву та викладацькому колективу міський голова побажав більше звертати увагу на залучення молоді до спеціальностей виробничої сфери, оскільки у більшості країн такі професії є престижними.
- Хотілося, щоб ви якнайвидше зрозуміли, що найголовніше – це відчуття своєї рідної землі. Багато свого часу я провів поза Черніговом, і тому зробив чіткий висновок, що матеріальне – не головне. Потрібен баланс – баланс духовного, матеріального та відчуття рідної землі. Тільки тоді людина є щасливою. Цей баланс також дає зрозуміти, що ти потрібен місту, де проживаєш, своїй Батьківщині, - з такою настановою звернувся Владислав Атрошенко до усіх студентів. – Бажаю вам якомога швидше знайти такий баланс.
На заході також вручені відзнаки переможцям конкурсу «Кращий студент ЧНТУ - 2018» у різних номінаціях. Зокрема, заступник міського голови Олександр Ломако вручив відзнаку у номінації «Громадський діяч» студентці Аліні Сірій. У вітальному слові він, зокрема, зазначив, що у роки студентства важливо не тільки навчання, яке займає близько 90% зусиль, але важливим є й отримання навиків комунікації та відстоювання своїх інтересів, організації проектів та заходів, які пов’язані з майбутньою професією.
- Все це зробить вас у майбутньому активними членами суспільства та більш пристосованими до життя. Ми знаємо багато випадків, коли студенти змінювали хід історії цілих країн або суспільств. Це було неодноразово і в нашій країні, - сказав Олександр Ломако та закликав більше брати участь у громадському житті університету та міста, тому що погляд молоді та активна участь у розбудові Чернігова дуже важлива для міської влади.
Як відомо, Міжнародний день студентів відзначається з 1941 року. На той час цей день був приурочений пам'яті про трагічні події в Чехії, що відбулися у жовтні 1939 року. В наші дні День Студента позиціонується не як траурний день пам'яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень. Адже саме студентство в усі часи в усіх країнах було активною, подекуди радикальною, рушійною силою.
ЧНТУ – єдиний в Чернігівській області заклад вищої освіти (ЗВО), що має сертифікат якості щодо надання освітніх послуг згідно ДСТУ ISO 9001:2009. Університет має 52 угоди про співпрацю з іноземними вищими навчальними закладами та 6 угод з іноземними організаціями та підприємствами з 23-х країн світу. Актив студентської молоді та частина викладачів ЧНТУ об’єднані у громадську організацію «Чернігів Європейський».
Цього навчального року на перший курс денної форми навчання було зараховано 741 бакалавр, 834 магістри, 484 молодші спеціалісти, 22 аспіранти, 8 докторантів. Загалом, на різні ступені освіти, зараховано 2089 студентів денної форми навчання і 528 – заочної форми навчання.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.