Триває серія тренінгів із партисипативної розробки стратегій розвитку громад
7 листопада експерти проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної і Західної України» Томаш Чубара (Польща, Фундація розвитку місцевої демократії – FRDL) та Микола Силенко (Україна, Сіверський інститут) зустрілися з робочою групою Семенівської громади.
Розпочалася вона з живого прикладу партисипації – презентації результатів конкурсу дитячого малюнку – якою громада буде за кілька років. Тренери наголосили – без участі мешканців громади у визначенні пріоритетів розвитку стратегія перетворюється на документ, що лежить на полиці та який час від часу показують потенційним донорам.
Сам факт залучення до розробки є корисним як владі, так і громадянам – зрештою, це питання її рейтингу та поваги один до одного, відчуття власного значення, що притаманно кожній людині. Стратегія – це завжди вибір, часом – складний, який дуже часто передбачає зменшення долі соціальних витрат та користь економіки (аби було за що утримувати соціальну).
Зробити його можна лише в тому разі, якщо влада користується довірою своїх земляків, а без партисипації (тобто участі в розробці максимально широкого представництва) досягнути її неможливо. Тим більше під час визначення так званих «точок росту», що дозволять громаді збільшити свої можливості та ресурси. Якими вони будуть – засвідчить текст стратегії.
НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43
Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.
Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39
За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.
Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37
Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».
Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36
Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:28
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.