Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 09:59:20

Представники громад Чернігівщини вчилися працювати із статистичними даними

26.10.2018   13:31Агенцiя

Днями у Чернігові пройшов семінар на тему «Основи статистичної обробки даних для складання планів (програм) соціально-економічного розвитку: проблемні питання в забезпеченні ОТГ».

Організатор навчання Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», спільно із Головним управлінням статистики в Чернігівській області.

У тренінгу взяли участь представники об'єднаних територіальних громад Чернігівщини.

На початку заходу учасників привітали Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, Тетяна Козар, заступник начальника ГУ статистики у Чернігівській області.

Координатор та модератор тренінгу - Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС.

В ході тренінгу учасники дізналися, як проводяться державні статистичні спостережень, як налагодити первинний облік у громаді та як використовувати його використання для розрахунку статистичних показників. Про організацію державних статистичних спостережень та її нормативно-правова база  розповіла Тетяна Козар, заступник начальника Головного управління статистики у Чернігівській області.

Також мова йшла про розрахунок чисельності населення ОТГ, ведення погосподарського обліку та використання його даних у державних статистичних спостереженнях. Про це  розповіли Тетяна Дусь та Галина Зінич, представниці Головного управління статистики в Чернігівській області.

Звичайно, що для того, щоб говорити однією мовою для учасників тренінгу прочитають лекцію про статистика та її різновиди, особливості використання та застосування. Із базовими поняттями та означеннями учасників ознайомив Володимир Коваленко, доцент кафедри математики та економіки ЧНУ «Чернігівський колегіум».

Про автоматизовані комплекси та програми розповів Олександр Лашко, голова ІЦ «Захист прав та інформації». Він презентував автоматизований програмний комплекс «Погосподарський облік сільських, селищних та міських рад». До речі, деякі громади Чернігівщини вже мають досвід використання подібних програм, а, отже, розповіли про власний досвід застосування цього інструменту.

Юлія Ткаченко, консультант із питань муніципальної статистики Асоціації міст України, розповіла про муніципальну статистику, яка є дієвим інструментом ефективного управління громадою на основі аналізу даних про функціонування та розвиток громад в основних сферах життєдіяльності. «Створення системи муніципальних статистичних показників дасть змогу також оцінювати якість послуг, які надаються органами місцевого самоврядування. Дані системи використовуватимуться   для лобіювання інтересів територіальних громад та їх органів самоврядування в центральних органах влади», - підкреслила експерт.

Володимир Бойко розповів для чого і як потрібно організовувати та проводити соціологічні дослідження якості життя та послуг, які надаються на теренах громади. Він навів приклади отриманих соціологічних досліджень, що вже проводили громади Чернігівщини, під час роботи над стратегією розвитку.

«Громада починається зі статистики - втім, державної явно не досить, необхідно розвивати муніципальну, причому вестися вона має за допомогою сучасних інформаційних технологій. Це якщо коротко про сьогоднішній семінар», - зазначив експерт, підбиваючи підсумки навчального тренінгу.


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

Віталій Загайний перевірив, як відбуваються роботи з модернізації ЦНАПу у Городнянській громаді

Віталій Загайний перевірив, як відбуваються роботи з модернізації ЦНАПу у Городнянській громаді 09:32

2 грудня Віталій Загайний перебував з робочою поїздкою у Городнянському районі. Він зустрівся з головою Городнянської райдержадміністрації Денисом Камком та заступником міського голови Віталієм Мамедовим.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 2 грудня по 8:00 3 грудня 2020 року.

Відділення мікрохірургії ока обласної лікарні консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі

Відділення мікрохірургії ока обласної лікарні консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі 08:24

Протягом грудня 2020 року лікарі відділення мікрохірургії ока консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі за номером 0988702052 у робочі дні із 9-ї до 12-ї години.

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу 08:11

1 грудня в режимі онлайн відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Чернігівський облдержадміністрації.