Активісти Менської та Сновської громад вчились трансформувати конфліктив співробітництво
Знаходження компромісу - не найкращий спосіб вирішення конфлікту. Про це дізналися учасники тренінгу ''Діалог як інструмент вирішення конфліктів та прийняття рішень на рівні громади'', який відбувся 3 - 5 жовтня в місті Чернігові.

Представники громадських організацій, активісти та представники місцевих влад Менської і Сновської об’єднаних територіальних громад вчилися конструктивно вирішувати конфлікти в громадах та в особистому житті: опановувати власні емоції та емоції співрозмовника, ефективно спілкуватись, будувати стратегію поведінки в конфліктній ситуації та визначати стратегію поведінки співрозмовника, визначати інтереси та потреби співрозмовника та вміти з ними працювати, допомагати конфліктуючим сторонам знаходити оптимальні рішення у будь-якій конфліктній ситуації.
Ось що розповіли про мету тренінгу та про його результати тренери й учасники.
Тренер Катерина Наровська: ''Для мене основною метою було ознайомити учасників з діалоговим форматом, як інструментом і способом мислення, способом пошуку можливостей, які можна отримати від спілкування та співробітництва, пошуку себе, інших людей, сенсів…
Представники органів місцевого самоврядування та місцеві активісти, які взяли участь у тренінгу, зможуть застосувати ці знання при прийнятті рішень, які стосуються багатьох людей, а також в особистому житті. Потрібно щоб представники влади могли зрозуміти, що насправді потрібно громадянам, а громадяни могли донести свої бажання, побачити реальність, визнати її та співвіднести свої бажання з існуючими можливостями''.
Тренер Наталія Мудрак: ''Також ми хотіли донести думку, що знаходження компромісу - це не найкращий спосіб вирішення конфлікту, як це багато хто думає. Насправді, кращим способом є перетворення конфлікту на співробітництво, коли об'єднавшись, сторони можуть отримати навіть більше, ніж хотіли отримати окремо''.
Учасниця тренінгу Тетяна Яковенко, Менська ОТГ:
''Тренінг був для мене дуже корисним, бо в роботі часто виникають конфліктні ситуації, хоч я і не конфліктна, але доводиться зустрічатися з різними людьми. Зрозуміла, що дуже важливо правильно будувати діалог. Щоб вирішити конфлікт потрібно почути опонента, проаналізувати його слова й емоції, зрозуміти. Це мені потрібно, щоб покращувати життя у своєму селі, у своїй громаді''.
Учасниця тренінгу Олена Хоминська, Сновська ОТГ: ''Тренінг допоміг систематизувати інформацію про конфлікти, яку я вже знала. Глибше розібратися в цьому питанні. Про деякі методи вирішення конфліктів я здогадувалась інтуїтивно, а після тренінгу можу впевнено їх використовувати. Дуже вразило практичне завдання, під час якого учасники розказували, які емоції викликає у них певна ситуація - я була здивована, що одна й та сама ситуація викликає різні, часто протилежні емоції''.
Під час тренінгу панувала дружня атмосфера. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними результатами плідної праці та новим безцінним досвідом.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.