Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 вересня, 07:08:13

"Співробітництво" чи "Ігнорування": активісти Менської та Сновської громад вчаться вирішувати конфлікти

04.10.2018   09:24Агенцiя

3 жовтня в Чернігові розпочався триденний тренінг на тему "Діалог як інструмент вирішення конфліктів та прийняття рішень на рівні громади", у якому беруть участь представники громадських організацій, активісти та представники місцевих влад Менської й Сновської об’єднаних територіальних громад.

Учасники вчаться конструктивно вирішувати конфлікти в громадах та в особистому житті: опановувати власні емоції та емоції співрозмовника, ефективно спілкуватись, будувати стратегію поведінки в конфліктній ситуації та визначати стратегію поведінки співрозмовника, визначати інтереси та потреби співрозмовника та вміти з ними працювати, допомагати конфліктуючим сторонам знаходити оптимальні рішення у будь-якій конфліктній ситуації.

Наприклад, під час одного з практичних завдань учасників розділили на пари й дали кожній парі по одному аркушу паперу та по одній ручці. Один учасник повинен був намалювати будинок, інший - дерево, зробити це вони мали разом тримаючи ручку. Спілкуватися було заборонено. Частина пар намалювала тільки будинок або дерево, частина не намалювала нічого, і тільки кілька пар намалювали і будинок, і дерево.

Це завдання допомогло продемонструвати, що може бути декілька варіантів розвитку конфліктної ситуації: суперництво, співробітництво, ігнорування, пристосування або компроміс.

Справились із завданням пари, які обрали метод "співробітництва" (спочатку малювали будинок, потім дерево). Пари, які пішли методом "ігнорування", не намалювали нічого (кожен з них хотів виконати свою задачу, ігноруючи потребу партнера). Пари, які обрали методи "суперництво" та "пристосування", змогли виконати завдання лише одного партнера (того, що переміг під час суперництва, або того, до якого пристосувався партнер). Метод "компромісу" дозволив кожному партнеру виконати свою задачу частково.

Таким чином учасники змогли побачити, що для ефективного вирішення конфлікту потрібно тримати баланс між задоволенням власних потреб та потреб опонента.

Останні новини Чернігівщини

Мінрозвитку оголошує відбір проєктів, фінансування яких може здійснюватися за кошти, залучені в рамках спільних з ЄІБ проєктів 11:23

Розпочато відбір проєктів, реалізація яких буде здійснюватися за рахунок «Програми відновлення України ІІІ» (Транш В) та нерозподілених залишків коштів програм «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» та «Програма з відновлення України».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:19

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Ультразвукова діапедевтика в практиці лікаря первинної ланки при урологічній патології 10:02

Урологічні хвороби залишаються однією з основних проблем в Україні.

Поліція Чернігівщини перекрила канал незаконного переправлення військовозобовʼязаних через державний кордон 09:37

Поліцейські припинили діяльність міжрегіональної злочинної групи, яка нелегально переправляла військовозобовʼязаних чоловіків за межі України. Вартість «послуги» сягала 6000 доларів з однієї особи. Фігурантів, причетних до організації незаконного перетину кордону, затримали та повідомили їм про підозру.