Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 19:19:54

Студенти понюхали пороху

19.07.2012   13:20

Близько 400 студентів та 25 курсантів Національного університету біоресурсів і природокористування України на базі 1-ї окремої гвардійської танкової бригади проходять військову підготовку на табірному зборі.

Студенти понюхали пороху

Студенти понюхали пороху

- Табірний збір, - зазначив заступник завідуючого військовою кафедрою університету з виховної роботи підполковник запасу сергій Розенфельд, - є своєрідним апогеєм навчання студентів на кафедрі військової підготовки, яке триває 2 роки.
 
Під час проходження тридцятиденного збору студенти посилено займаються фізичною підготовкою, набувають практичних навичок у водінні танків і бойових машин піхоти, ремонті та експлуатації бронетанкового озброєння і техніки, виконують курс стрільб з усіх видів стрілецької зброї, а також озброєння танків і БМП.
 
Навчальні  заняття зі студентами організовують і проводять офіцери танкової бригади і викладачі військової кафедри університету, якій, до речі, минулого року виповнилося 85 років.
 
На кафедрі військової підготовки університету викладають висококваліфіковані фахівці, серед яких є учасники бойових дій. Одним з кращих вважається викладач предметно-методичної групи підполковник запасу Сергій Кропивницький, який свого часу служив у 7 окремій механізованій бригаді в Іраку. Кафедра військової підготовки має потужну навчально-матеріальну базу, зокрема тир, комп'ютерний клас, оснащений інтерактивною дошкою, аудиторії тактичної, вогневої та технічної підготовки, пункт технічного обслуговування і ремонту, польову ветеринарну лабораторію, бібліотеку, стройовий плац.
 
Під час навчання студентів та курсантів широко використовується озброєння та військова техніка, зокрема бронетанкова техніка ( танки Т-64Б, БМП-1, БМП-2, БТР-80 ), автомобільна техніка ( УАЗ-3151-01, ЗІЛ-130, ГАЗ-66, ЗІЛ-131), інженерні засоби ( міношукачі, навчальні міни ), засоби зв'язку ( радіостанції Р-105М та Р-123М, танковий переговорний пристрій Р-124 ), бойова та навчальна ручна стрілецька зброя (автомати АК-74М, кулемети РПК-74М, ПКМ та ПКТ, гранатомети АГС-17 та РПГ-7В, пістолети ПМ, снайперські гвинтівки СВД, дрібнокаліберні гвинтівки та пістолети).
 
Студенти готуються за шістьма військово-обліковими спеціальностями: бойове застосування механізованих, танкових, автомобільних з'єднань, частин та підрозділів, експлуатація і ремонт базових машин, електро- та спец обладнання, автоматики бронетанкової техніки, а також ветеринарна радіологія і токсикологія.
 
Попереду у юнаків державний іспит. За його результатами прийматиметься рішення про присвоєння їм звання "молодшого лейтенанта". За статистикою десять відсотків студентів-випускників обирають службу у Збройних Силах України, а курсанти розпочинають офіцерську службу на посадах ветеринарної медицини у силових структурах.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).