Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 15:29:39

Можливості існують для того, щоб їх використовувати: чернігівським підприємцям про міжнародну співпрацю

30.08.2018   09:12Агенцiя

Департамент економічного розвитку ОДА спільно з Агенцією регіонального розвитку, Фондом громади Житомира та молодіжною ГО «Сучасний формат» організував для бізнес-спільноти Чернігівщини семінар-тренінг, аби розповісти про міжнародні програми як можливість розвитку підприємництва.

Як зазначила заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА Світлана Полторацька, область активно співпрацює з міжнародними партнерами. Це і участь у проекті «Forbiz», реалізація програм «Польська допомога для розвитку», «Еразмус для молодих підприємців», «U-LEAD з Європою: покращення якості місцевих послуг для населення», Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства Білорусь-Україна та багато іншого.

Учасники сьогоднішнього семінару ознайомилися ще з однією програмою, долучитися до якої, як переконують експерти, дуже просто, - Senior Experten Service (SES, Служба Старших Експертів). Детально про SES розповіла представник програми в Україні, голова правління Фонду громади Житомира Жанна Соловйова.

На Чернігівщині є перший її учасник. Це Бахмацьке комунальне виробниче підприємство «Комунальник».

Суть програми

SES - провідна громадська організація Німеччини, що об'єднує фахівців пенсійного віку різного профілю. Вони на громадських засадах надають консультаційні послуги закордоном. Наразі це 12 тисяч експертів. Починаючи з 1983 року, ця організація пропонує допомогу переважно у країнах з перехідною економікою, а також у самій Німеччині. Лише у 2017-му реалізовано 1900 проектів, у тому числі в Україні — 65.

Послуги SES розраховані, у першу чергу, на підприємства малого та середнього бізнесу, комунальні підприємства, соціальні та медичні установи, а також організації, що працюють у сфері освіти або підвищення кваліфікації.

На першому етапі служба приймає заявку від замовника, перевіряє поставлену задачу або окреслену проблему та заключає окрему угоду із замовником та експертом, діяльність якого несе консультативний характер.

SES-експерт перебуває у замовника від трьох тижнів, який оплачує лише місцеві витрати (до 27 серпня цього року сюди входили і добові — 5-10 євро) та забезпечує належні умови проживання.

Саме такий експерт консультує бахмацького «Комунальника» з 14 серпня. Харальд Краус — державний службовець, працював 32 роки на посаді бургомістра міста Ешбахе (населення 2800 осіб), очолював міжкомунальний технопарк. Про власний досвід і причини приїзду в Україну розповів чернігівцям особисто.

Ще одна програма, яку презентували учасникам заходу, - COSME. Минулоріч прийнято Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)”». Таким чином Україна стала восьмою учасницею програми COSME, поряд з Албанією, Вірменією, Македонією, Молдовою, Сербією, Туреччиною та Чорногорією.

COSME (Competiveness of Small and Medium Enterprises) - набір тематичних проектів та програм на 2014–2020 роки із загальним бюджетом 2,3 мільярда євро. Перелік цих проектів щорічно визначається Європейською комісією та викладається в робочій програмі.

До речі, COSME - один з інструментів підтримки малого та середнього підприємництва. Для Чернігівщини це неабияк актуально. За словами Світлани Полторацької, в області переважає саме малий та середній бізнес, який реалізує більше 75% продукції. Саме в даному секторі створюється понад  80% робочих місць. Відтак, це основне джерело наповнення бюджету.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою 12:37

Відпрацьовуючи територію району, співробітники групи реагування патрульної поліції відсторонили від кермування 60-річного місцевого мешканця, який сів за кермо напідпитку.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:21

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 травня до 8:00 30 травня 2020 року.