Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 15:38:28

Пора навчатися навчатись

14.07.2012   13:58Агенцiя

Літо – час відпусток та канікул, заслуженого відпочинку для школярів та їхніх батьків. Однак педагоги переконують: батькам майбутніх першокласників розслаблятися ніколи. Саме зараз варто починати налаштовуватися на навчання й готуватися до 1 вересня.

Чому так важливо бути готовим до навчання?

Психологи твердять, що саме в перший рік навчання у дитини формується звичка навчатись. Не гратись, а саме навчатись. Якими цікавими не були б заняття, дитина повинна усвідомлювати, що навчання – це все ж таки не забава, а саме здобуття корисних знань. Тому найголовніша порада батькам – необхідно продовжувати “навчатись” і влітку, а саме виконувати цікаві розвиваючі заняття разом із дитиною.

– Тут важлива позиція батьків: не “над” дитиною і не “поряд” з дитиною, а саме “разом”. Неважливо, де ви будете займатися – вдома за письмовим столом, на вулиці під час прогулянки чи на пляжі. Головне – щоб це було систематично, цікаво та добровільно і для вас, і для дитини, – наголошує Реґіна Гусак, практичний психолог ліцею № 22.

А для того, щоб навчання було легким та приносило задоволення, створюйте позитивний імідж школи та вчителя, радять психологи. Нерідко батьки намагаються залякати малечу школою та навчанням, створюють у дитини враження, що здобувати знання – це важка титанічна праця. Навпаки, мами та татусі, спробуйте на своїх власних прикладах розповісти дітям, як цікаво вчитися, знаходити друзів. Адже позитивне налаштування на навчання важливе так само, як і розвиток пізнавальних здібностей (пам’яті, уваги, мислення).

І пам’ятайте чим менше помилок будуть робити батьки у підготовці малечі до школи, тим менше проблем будуть зустрічати школярики. Тоді й підготовка до навчання, і саме навчання будуть для дитини цікавими та корисними.

Готувалися цілий рік

У ліцеї № 22, як і щороку, своїх майбутніх учнів почали готувати до навчання ще з жовтня. Майже цілий рік дітлахів та їх батьків “навчали навчатись” вчителі початкових класів, педагоги з образотворчого мистецтва, музики, практичний психолог. Кожної суботи працює консультативний пункт практичного психолога для батьків та вчителів. Адже мами й тати хвилюються перед 1 вересня більше, ніж самі маленькі школярики.

– Завдяки відмінній підготовці, викладачі зуміли знайти підхід до майбутніх школярів. Ненав’язливо протягом кількох місяців привчали діток до шкільної дисципліни. Знайомили з новими для дітей предметами. Особисто моїй донечці Даші “Школа майбутнього першокласника” дала можливість розкритися, навчитися працювати в колективі. Дитина із задоволенням відвідувала школу, а протягом тижня з нетерпінням чекала нових занять, – каже мама першокласниці Наталія Висіканець.

Готуються до початку навчального року не тільки майбутні першачки, але і школи.

– Для мене як для адміністратора з багаторічним досвідом важливо, щоб учні все ж таки почувалися не тільки учнями, а й дітьми, а ліцей сприймали як свій рідний дім, де їх завжди зрозуміють та підтримають, – зауважує Тамара Четирус, директор ліцею № 22. – На мою думку, в нашому ліцеї світ дитинства не тільки не завершується, а стає ще яскравішим, хоча замість чарівної палички в тендітних руках вчителя – крейда. Тому до зустрічі з майбутніми першокласниками, а їх у ліцеї вже 92, тобто три класи, готують і сам навчальний заклад. Щоб діткам було тепло та затишно за будь-якої погоди та пори року, у класних кімнатах встановили склопакети. А для того, що малеча мала гарний фізичний розвиток та міцний імунітет, ремонтується просторий спортивний зал.

http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=7173&Itemid=65

Останні новини Чернігівщини

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини