Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 07:30:31

З роботою Чернігівського окружного адміністративного суду ознайомилися стажисти Літньої школи юридичної практики

26.07.2018   08:01Агенцiя

Протягом 23-24 липня на базі Чернігівського окружного адміністративного суду поглиблювали знання студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів України – стажисти Літньої школи юридичної практики.

Студенти мали унікальну нагоду вивчити судовий процес та забезпечення організації роботи суду “зсередини”.

Так, під час зустрічей головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та аналітично-статистичної роботи Чернігівського окружного адміністративного суду Алла Бобрушко розповіла студентам історію створення Чернігівського окружного адміністративного суду, про його структуру, склад суддівського корпусу та апарату суду, ознайомила із особливостями адміністративного судочинства, продемонструвала технічне оснащення залів судового засідання.

Суддя-спікер Чернігівського окружного адміністративного суду Дмитро Лобан розповів відвідувачам про структуру судової гілки влади, історію становлення адміністративної юстиції, юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, показники навантаження на суддів, процесуальний порядок розгляду справ, порядок перегляду рішень апеляційним та касаційним судом.

Зокрема, спікер наголосив на тому, що наявність адміністративного судочинства є показником відповідності національної судової системи міжнародно-правовим стандартам забезпечення прав і свобод людини і громадянина, а також утвердження принципу законності у сфері реалізації виконавчої влади.

На свої численні запитання в ході діалогу студенти отримували вичерпну, професійну відповідь.

Логічним завершенням процесу стажування та закріплення теоретичних знань про адміністративний процес на практиці слугувала участь стажистів у відкритих судових засіданнях.

Варто зауважити, що Чернігівський окружний адміністративний суд відкритий до співпраці з молоддю та приймає активну участь у правовій освіті, вихованні правової культури, формуванні правильного сприйняття функцій правосуддя та ролі судді у  суспільстві.


За повідомленням прес-служби суду

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).