Акцент на якість інформації: службовцям Чернігівщини розповіли про кращі практики опрацювання публічних запитів
Виконання органами влади Закону України «Про доступ до публічної інформації» – тема навчального тренінгу, організованого для представників апарату і структурних підрозділів Чернігівської облдержадміністрації та РДА офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадською організацією «Центр демократії та верховенства права».
Захід відбувся 19 липня у Чернігові. Його основна мета – підвищення обізнаності службовців у сфері законодавства про доступ до публічної інформації та кращих практик його виконання.
Учасники тренінгу обговорили основні положення вищевказаного закону та обов’язки органів влади як розпорядників інформації.
Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ в області Алла Лепеха роз’яснила роль інституції Омбдсмена у сфері контролю за виконанням розпорядниками інформації вимог закону. Крім того, вона повідомила, що цьогоріч відсутні судові позови про порушення законодавства у сфері доступу до публічної інформації до органів виконавчої влади Чернігівщини.
Експерти Центру демократії та верховенства права розповіли слухачам про кращі практики опрацювання інформаційних запитів, зокрема як надавати інформацію з обмеженим доступом. Також серед розглянутих питань – юридичні наслідки порушення вимог законодавства у сфері доступу до публічної інформації, у тому числі юридична відпоівдальність.
Навчальний захід організовано в рамках проекту «Омбудсман плюс – моніторинг та співпраця з розпорядниками в регіонах» за підтримки Проекту розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
Департамент інформаційноїдіяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40
Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.
8 січня: цей день в Україні і світі 08:31
День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression
Увага! Погіршення погодних умов! 18:25
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.
Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19
Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.