Урочисте відкриття "Навчально-польових зборів-2018". ФОТО
Третій рік поспіль на Чернігівщині проходять навчально-польові збори для 238 11-х класників дев’яти закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування.
Вже стало гарною традицією, що участь у заході беруть дівчата, які вивчали предмет «Захист Вітчизни» за програмою для юнаків.
Організаторами заходу є Управління освіти і науки облдержадміністрації спільно з Чернігівським обласним військовим комісаріатом.
24 квітня відбулося урочисте відкриття навчально-польових зборів на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Привітати учасників заходу завітали Олена Соронович, заступник начальника Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, Альберт Черешко, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, учасник антитерористичної операції, Микола Шанський, голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», педагогічний та учнівський колектив ліцею.
Відкрила «Навчально-польові збори-2018» Олена Соронович, яка подякувала педагогам за «професіоналізм, патріотизм, відданість справі, терпіння і віру, добро та щедрість душі, яку вони дарують своїм вихованцям»; побажала учнівській молоді «плідної роботи, корисного спілкування, цікавого проведення дозвілля та незабутніх вражень…».
Під час зустрічі хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи незалежність і суверенітет України у ході антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, діти учасників АТО, поклали квіти до стели пам’яті загиблих героїв антитерористичної операції.
Традиційно у рамках урочистостей учасники продовжили висаджувати «Алею Миру» з дубів як символ сили, міцності та незламності духу оборонців нашої Батьківщини.
Крім того, у перший день зборів для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування проведено навчальні заняття з тактичної, вогневої, прикладної і фізичної підготовки, основ цивільного захисту та медичних знань.
Протягом наступних двох днів учасників очікує цікава та насичена програма: практичні стрільби з автомата Калашникова, воєнізована естафета, перегляд фільму Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги. Герої не вмирають» з подальшим обговоренням, зустріч з реальними Героями та свідками подій на сході України, виконання практичних завдань за сигналом «Тривога», марш-кидок та військово-тактична гра.
Віктор Кошмал
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.