Вперше за багато років у Чернігові відбулася не формальна, а справжня атестація педагогів шкіл міста
Об’єктивний підхід до перевірки професійних знань освітян передбачив, зокрема, особисту їхню присутність на атестації, чого раніше не було. Це повністю відповідає вимогам Типового положення про атестацію, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки.
Під час проведення атестації, визначення рівня кваліфікації атестаційною комісією враховувалися в першу чергу результативність роботи вчителя (а саме рівень успішності учнів, їхні досягнення та здобутки), а також використання вчителем передового педагогічного досвіду, його участь у професійних конкурсах та роботі міських методичних об’єднань.
Особливістю цьогорічної атестації шкільних вчителів став також моніторинг рівня володіння інформаційно-комунікаційними технологіями. Одним із завдань, наприклад, було знайти необхідну інформацію в Інтернеті, створити електронний файл та скористатися електронною поштою.
«Використання комп’ютерних технологій, мережі Інтернет є невід’ємною складовою сучасного освітнього процесу. Разом з тим, як засвідчили результати моніторингу інформаційної компетентності, лише 60% чернігівських вчителів мають високий або достатній рівень знань з комп’ютерної грамотності», - відмітив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
Варто зазначити, що це був саме моніторинг, оскільки участь у ньому не була обов’язковою умовою атестації, і результати виконання запропонованих завдань офіційно не оцінювалися.
«Враховуючи те, що частина чернігівських педагогів виявилася не готовою до зміни підходів у професійній атестації, зауважу, що ми, освітяни, маємо керуватися не суб’єктивними поглядами і особистими образами, а передусім інтересами дітей. Наше завдання - створити максимально сприятливі умови для здобуття якісної освіти, і високі професійні стандарти педагогічної діяльності вчителя – одна з складових Концепції нової української школи», - наголосив Василь Білогура.
Управління освіти Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.