Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:13:58

Стартувала "Академія громадського активіста"

30.03.2018   13:31Агенцiя

28 березня у Корюківці пройшов перший модуль «Академії громадського активіста», присвячений темі лідерства та командній роботі. Освітній проект «Академія громадського активіста» є спільним проектом Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, ГО «Альтернатива» та Корюківської міської ради.

Основна мета «Академії громадського активіста» - згуртувати активну молодь громади та навчити діяти, змінювати та будувати новий світ. Протягом шести місяців учасники проекту будуть вчитися роботі в команді, бути лідерами, впливати на владу та проводити лобістські кампанії, ораторському мистецтву та критичному мисленню. Один з навчальних модулів буде присвячений проектному менеджменту та написанню реальних проектів, які будуть подаватися на конкурси для залучення фінансування.

 

«Даний проект на території області є пілотним і передбачає залучення, активізацію та навчання активної молоді Корюківської громади. Але сподіваємося в подальшому поширити цей досвід в інших громадах Чернігівської області і не тільки», - розповіла Оксана Стельмах, радник з питань комунікацій Чернігівського ЦРМС.

ГО «Альтернатива» не перший рік активно розвиває громадський рух на території Корюківщини. Вона добре відома своїми проектами та справами. За словами керівника організації Володимира Онищука ідея організувати серію тренінгів або навчань для молодих активістів саме Корюківської громади у нього виникла давно, але реалізувати вдалося лише в партнерстві та за підтримки Чернігівського ЦРМС.

«На жаль не всі молоді люди в силу різних причин можуть відвідувати тренінги або навчання далеко від дому. Але я розумів, що цю ситуацію можна виправити, якщо в нашій громаді реалізувати освітній проект.  Саме тому і запропонував реалізувати цю ідею спільно з Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування. Впевнений, що за шість місяців навчання команда молоді Корюківської громади стане потужною та ще більш активною. Щоб ми разом робили позитивні зміни у громаді, де живемо», - сказав Володимир Онищук.

Серед учасників «Академії громадського активіста» - держслужбовці, школярі, громадські активісти, підприємці, молоді мами і тимчасово безробітні. Всіх їх об’єднує спільна мрія: «Зробити Корюківську громаду успішною, самодостатньою та заможною – аби Корюківська ОТГ стала еталоном та прикладом для інших громад». Вони розуміють, що їх участь в розвитку громади потрібна і важлива.

Оксана Марухно, вчитель школи №1, розповіла: «Прийшла в проект для того, щоб навчитися працювати у команді, поділитися своїм досвідом, почути інших людей. Маю багато ідей для проектів хочу знайти однодумців». За словами дівчини в неї напрацьований план реалізації та впровадження проекту по роздільному збору сміття.

«Успішні громадські проекти та організації створюють успішні особистості», - переконаний Роман Морозов, представник громадської організації «Шелтер+». Роман ділився своїм досвідом громадської діяльності, розповідав про лідерство та командну роботу. На його думку лідер – це людина, яка може повести за собою. «Якщо вам вдається вести за собою добровольців, то ви зможете повести за собою будь-кого. Якщо ви хочете випробувати свої лідерські здібності, то спробуйте мотивувати команду добровольців», - зазначив Роман Морозов.

На його думку, сьогодні активним громадянам є можливість застосувати свої лідерські якості у будь-якій сфері та незалежно від того, де ти живеш у селі або у місті. «Треба дітьми займатися, спортсменами, мистецькими проектами, екологічними, культурними, іншими соціальними питаннями, треба контролювати владу, треба самим йти у владу. Тобто все треба самим робити. Бо практично всюди ми працюємо майже з нуля, а подекуди з мінуса. Реформа самоврядування дає нам шанс на розвиток громад та сільських територій і це також можливість для кожного», - сказав активіст.

Наступний навчальний модуль для учасників освітнього проекту відбудеться наприкінці квітня.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.