Спільнота Чернігівських активістів зможе впливати на бюджет
З чого складається місцевий бюджет та як брати участь в бюджетному процесі – такі питання розглядались на тренінгу «Місцевий бюджет», який провів Центр «Доброчин» 26 березня.

Існує поширений стереотип, що в бюджеті можуть розібратися тільки фінансисти, економісти, юристи, аудитори, але аж ніяк не освітяни, вихователі, пенсіонери, громадські активісти чи працівники підприємств. Звісно, це далеко не так і це досить легко спростувати.
Бюджетна тема не є зовсім простою, але вона не така вже й складна.
Під час заходу учасники докладно розглянули такі питання як формування місцевого бюджету та бюджетну децентралізацію, зокрема її особливості в Чернігівській області. Громадяни мають знати та вміти визначати - куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти. Місцевий бюджет стосується потреб громади та його жителів.
Всі громадяни повинні проявляти принаймні мінімальний інтерес до фінансової політики громади, оскільки мова йде про використання надходжень з податків, які вони сплатили, і, що важливіше, ці рішення вплинуть на їх повсякденне життя.
Учасники активно долучились до обговорення існуючих інструментів моніторингу бюджетного процесу та механізмів залучення до формування бюджету.
Крім обговорення форм участі громадян у бюджетному процесі, учасники тренінгу на основі конкретних прикладів вчилися оцінювати ефективність використання бюджетних коштів. Для цього вони об'єдналися в групи і пропонували свої шляхи визначення індикаторів оцінки. Розуміючи, що складність «бюджетної науки» для пересічного громадянина є надійним тилом для казнокрадів, активісти підкреслили важливість розширення участі громадськості у бюджетному процесі.
Загалом тренінг відбувся в дружній атмосфері. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними від проведеної роботи, а також здобули знання як сприяти та забезпечувати участь мешканців громад в формуванні, реалізації та плануванні бюджету.
Центр «Доброчин»
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.