Переможці І обласного туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу"
Вітаємо переможців та призерів І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу».
![](/uploads/7303-m.jpg)
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.09.2016 № 1129, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.10.2016 за № 1340/29470 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», наказу Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 27.10.2017 № 364 «Про проведення І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» у 2017-2018 навчальному році», з метою виховання у дітей та молоді любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, сприяння збереженню історичної пам’яті, удосконалення змісту, форм і засобів музейної роботи у закладах освіти комунальним позашкільним навчальним закладом «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» з 1 листопада 2017 року до 1 лютого 2018 року проведено І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу».
Переможцями І (обласного) туру конкурсу стали:
- серед екскурсоводів музеїв військово-історичного профілю здобувачі освіти гуртка «Патріот» Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34 Чернігівської міської ради (керівники Трухан В.В., Бондаренко М.П.) за розробку екскурсії «Бойовий шлях нашого народу від минулого до сучасності»;
- серед екскурсоводів музеїв профілю історії населених пунктів або їх частин: творчу групу екскурсоводів здобувачів освіти 8-11 класів Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Чернігівської міської ради (керівник Федоренко О.В.) за розробку екскурсії «Лісковиця - історичний центр древнього Чернігова».
Призером І (обласного) туру конкурсу (III місце) стала Локаєнко Валерія, здобувачка освіти 8-А класу Чернігівського ліцею № 22 Чернігівської міської ради (керівники Личманенко Т.Є., Богуш A.B.), за розробку екскурсії «Життя по той бік фронту...».
За значні досягнення в організації та проведенні пошуково-дослідницької роботи з учнівською молоддю, збереженні історико-культурної спадщини, розвитку та популяризації музейної справи в закладах освіти нагороджено грамотами Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації:
- Трухана Віктора Владиславовича, вчителя предмета «Захист Вітчизни», завідувача Зразкового музею бойової слави захисників Вітчизни Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34 Чернігівської міської ради;
- Бондаренко Марію Павлівну, вчителя історії, керівника гуртка «Патріот» Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34 Чернігівської міської ради;
- Федоренко Ольгу Володимирівну, вчителя історії, завідувача Зразкового музею «Історія Лісковиці» Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Чернігівської міської ради;
- Личманенко Тетяну Євгеніївну, вчителя зарубіжної літератури Чернігівського ліцею № 22 Чернігівської міської ради;
- Богуш Анастасію Вікторівну, завідувача Зразкового музею 16-ї Чернігівської Башкирської гвардійської кавалерійської дивізії Чернігівського ліцею № 22 Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.