Про підтримку сімей у громаді - на тематичному семінарі-тренінгу
Два дні поспіль у Чернігові тривав семінар-тренінг «Безпека і благополуччя дітей в контексті деінституціалізації інтернатних закладів», організований Міжнародною громадською організацією «Міжнародний центр розвитку і лідерства» та Регіональним Благодійним Фондом «Лайф» Інтернешнл» за підтримки Чернігівської ОДА.

Учасники заходу — представники органів та служб, дотичних до реалізації заходів Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей: служб у справах дітей, структурних підрозділів з питань освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та спорту, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також громадські активісти. Навчання проходять фахівці обласних структур, а також міста Чернігова та Чернігівського району. У планах на 2018 рік — організувати подібні семінари в усіх районах області.
Фахівці опрацьовують теоретичні аспекти процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, основи організації системи підтримки сімей в громаді, ключові поняття системи охорони дитинства: «потреби дитини», «безпека дитини», «благополуччя дитини», «нехтування потребами дитини». Крім того, діляться власним досвідом роботи та обговорюють кроки поступового реформування системи інтернатних закладів.
Учора, 21 грудня, до семінару-тренінгу долучилася заступник голови ОДА Наталія Романова. Вона зауважила, що близько двох тисяч дітей області за заявами батьків нині виховуються в інтернатах системи освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.
- У найближчі роки на зміну інтернатним формам утримання дітей має прийти розвинута система надання послуг та підтримки сімей з дітьми в громаді, за місцем проживання цих сімей та дітей. І це — першочергове завдання для всіх відповідальних служб, — зазначила посадовець.
За матеріалами Служби у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).