Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 14:07:21

День профорієнтації в чернігівському професійному будівельному ліцеї

18.12.2017   08:19Агенцiя

14 грудня на базі ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей» відбувся День профорієнтації для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова.

Організатори заходу – Чернігівський обласний та міський центри зайнятості, ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей», за підтримки Управління освіти та науки Чернігівської міської ради, мали на меті зорієнтувати учнівську молодь на вибір затребуваних на ринку праці професій, зокрема в галузі будівництва та деревообробки.

«Наразі в Україні сталим є попит на кваліфікованих робітників будівельної та деревообробної галузей, - зазначила директор Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб. - Тому для випускників, які стоять на порозі самостійного життя, знайомство з навчальним закладом, де можна опанувати ці професії, фахові рекомендації спеціалістів служби зайнятості будуть своєчасними і корисними».

У холі ліцею на гостей чекала виставка робіт його учнів. Поряд працювали консультаційні пункти Чернігівського обласного та міського центрів зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних здібностей, отримати консультацію фахівців щодо ситуації на ринку праці та послуг служби зайнятості.

Щоб наочно ознайомити школярів з умовами навчання, сучасним обладнанням учбових кабінетів та майстерень, для них було проведено екскурсію навчальним закладом. Кожна з майстерень ліцею - це окремий міні-цех. Діти ознайомилися з роботою лицювальників-плиточників, майстрів гіпсокартонних конструкцій, електриків, малярів, штукатурів, електрогазозварників тощо.

Побували школярі й на навчальному занятті групи мулярів, які зводили міні-стіни. Побачивши, як вправно працюють ліцеїсти, діти теж спробували зробити кладку цегли. Майстер виробничого навчання схвально оцінив їх роботу. В майстерні різьби по дереву та столярній майстерні гостям показали, які вироби виготовляють учні з дерева.

Викладачі зазначили, що професії, яким навчають в ліцеї, підходять не тільки юнакам, а й дівчатам, адже будівництво - це не синонім холоду та бруду. Наразі існують сучасні технології, обладнання, інструменти та матеріали, які значно полегшують і покращують роботу працівників. Крім того, здобувши будівельну чи столярну професію, людина завжди зможе власними силами переобладнати своє житло на власний розсуд і смак.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА 12:01

28 травня перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віталій Загайний провів нараду з керівниками ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання» та заступниками міських голів Ніжина та Прилук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини