Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 серпня, 01:13:59

День профорієнтації в чернігівському професійному будівельному ліцеї

18.12.2017   08:19Агенцiя

14 грудня на базі ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей» відбувся День профорієнтації для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова.

Організатори заходу – Чернігівський обласний та міський центри зайнятості, ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей», за підтримки Управління освіти та науки Чернігівської міської ради, мали на меті зорієнтувати учнівську молодь на вибір затребуваних на ринку праці професій, зокрема в галузі будівництва та деревообробки.

«Наразі в Україні сталим є попит на кваліфікованих робітників будівельної та деревообробної галузей, - зазначила директор Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб. - Тому для випускників, які стоять на порозі самостійного життя, знайомство з навчальним закладом, де можна опанувати ці професії, фахові рекомендації спеціалістів служби зайнятості будуть своєчасними і корисними».

У холі ліцею на гостей чекала виставка робіт його учнів. Поряд працювали консультаційні пункти Чернігівського обласного та міського центрів зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних здібностей, отримати консультацію фахівців щодо ситуації на ринку праці та послуг служби зайнятості.

Щоб наочно ознайомити школярів з умовами навчання, сучасним обладнанням учбових кабінетів та майстерень, для них було проведено екскурсію навчальним закладом. Кожна з майстерень ліцею - це окремий міні-цех. Діти ознайомилися з роботою лицювальників-плиточників, майстрів гіпсокартонних конструкцій, електриків, малярів, штукатурів, електрогазозварників тощо.

Побували школярі й на навчальному занятті групи мулярів, які зводили міні-стіни. Побачивши, як вправно працюють ліцеїсти, діти теж спробували зробити кладку цегли. Майстер виробничого навчання схвально оцінив їх роботу. В майстерні різьби по дереву та столярній майстерні гостям показали, які вироби виготовляють учні з дерева.

Викладачі зазначили, що професії, яким навчають в ліцеї, підходять не тільки юнакам, а й дівчатам, адже будівництво - це не синонім холоду та бруду. Наразі існують сучасні технології, обладнання, інструменти та матеріали, які значно полегшують і покращують роботу працівників. Крім того, здобувши будівельну чи столярну професію, людина завжди зможе власними силами переобладнати своє житло на власний розсуд і смак.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19 15:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 31 липня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину 13:00

Попри страшну спеку, експедиції Київського еколого-культурного центру за рідкісними рослинами тривають.

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід 12:45

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук розпочинає піший похід із крайньої західної точки України до крайньої східної. За два місяці він планує пройти 1800 км.

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності 12:30

Цьогоріч Прилуки заполонять народні мелодії та радісний гамір урочистостей тридцятої річниці до Дня Незалежності.

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику 11:45

Чернігівський апеляційний суд підтримав позицію ювенального прокурора і залишив без змін вирок Ніжинського міськрайонного суду від 01.04.2021.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини