Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 09:41:12

Безпека дитини в Інтернеті: патрульні провели урок для п’ятикласників

30.11.2017   07:55

Інтернет відіграє чималу роль у житті сучасної людини. Всесвітня мережа – це необмежений ресурс, який можна використовувати як для навчання, так і для відпочинку або спілкування з друзями.

Проте вона може бути й небезпечною і навіть становити певний ризик, особливо для дітей. Саме для того, щоб розповісти про безпеку в Інтернеті, патрульні завітали до п’ятикласників загальноосвітньої школи №19.

Найбільш поширені випадки, коли дитина може стикнутися з небезпекою в Інтернеті :
1. Доступ до сайтів, що не призначені для перегляду дітьми. Нерідко дитина може знайти там матеріали чи сюжети, які зображають насильство, тим самим провокуючи в собі почуття ненависті та люті.
2. Контакти з незнайомими людьми через чати, системи миттєвих повідомлень, електронну пошту. На сьогодні, на жаль, збільшується кількість людей, які використовують такі методи знайомств не з добрих намірів, а для того, щоб довідатися через дитину інформацію особистого характеру про неї та її сім’ю.
3. Надання інформації особистого (конфіденційного) характеру. Дитину можуть умовити надати інформацію про себе й членів своєї родини.
4. Проблеми технологічного характеру. Незнання дитини може призвести до неусвідомленого завантаження файла чи небезпечного коду, що призведе до потрапляння до комп’ютерної системи вірусу.

Аналізуючи проблеми, що створюють дитині реальну небезпеку у віртуальному світі, можна сформулювати основні правила безпечної роботи в Інтернеті:
1. Не надавати незнайомим особам своїх даних та інформацію про близьких і родичів.
2. Не відправляти повідомлень непристойного змісту або тих, які мають інформацію, що може образити іншу людину.
3. Не відправляти комусь своєї фотокартки чи фото родичів.
4. Не погоджуватись на зустрічі з незнайомими людьми або ж робити це лише в присутності батьків чи когось із дорослих і обов’язково в громадських місцях.
5. Повідомляти батьків чи старших друзів у разі отримання інформації, що змусить почуватись некомфортно чи має характер залякування.

Про всі можливі небезпеки Інтернету патрульні поговорили з дітьми і дійшли згоди – якщо дотримуватися цих нескладних правил, то подорож Всесвітнім павутинням буде безпечною й цікавою.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.

Обласна влада та концерн

Обласна влада та концерн "Укрторф" обговорили варіанти виведення торф'яної галузі з кризи 09:24

Обласна влада готова підтримати розвиток торф’яної галузі на Чернігівщині. Але на чолі ДП «Чернігівторф» повинна стати людина, яка матиме конкретний план виводу підприємства зі стагнації.

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї 09:18

В країні продовжується реформування системи догляду та виховання дітей. Метою реформи є скорочення кількості інтернатних закладів. Замість них у громадах області має запрацювати система надання соціальних, освітніх та медичних послуг для дітей та їх батьків.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:47

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 26 травня до 8:00 27 травня 2020 року.