Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 червня, 15:11:19

Вчимо та спонукаємо Чернігівську молодь до антикорупційної діяльності

15.11.2017   08:23Агенцiя

Студенти Чернігівського національного технологічного університету стали активними учасниками освітнього тренінгу «Вчимося жити без корупції!», який провела ГО «Чернігівський Центр Прав людини» 14 листопада.

Молодь вчилась визначати що таке корупція та корупційні дії. Найперше, що приходить на думку, коли говоримо про корупцію, - це хабарництво, проте, існує набагато більше видів, серед яких: хабарництво, розбазарювання, шахрайство, вимагання, зловживання, використання конфліктів інтересів / незаконні операції з цінними паперами, отримання незаконних пільг чи винагород, фаворитизм, кумівство, незаконні пожертви і внески. Говорячи про види корупції також слід зазначити про існування адміністративної корупції та політичної корупції.  

Під час тренінгу учасники з’ясовували причині виникнення корупції. Найпершою і найголовнішою причиною корупції є існування явних можливостей. Другою причиною є усвідомлення можливості бути непобаченим/непійманим, а отже відсутність контролю. Погана система оплати праці/недостатня винагорода за роботу також серед причин виникнення корупції. Наступною причиною є ставлення або обставини, які штовхають пересічних людей до корупційних дій.  

Працюючи в командах, студенти визначали, як створити середовище, яке:
- шукатиме нові підходи до роботи державних, освітніх та бізнес-структур;
- вже сьогодні творить та відстоює нові правила гри;
- розуміє необхідність змін у країні та впроваджує їх;
- знає, що боротьба з корупцією повинна бути не лише у звітах посадовців, а й помітною кожному громадянину, прозорою і публічною.

Даний тренінг допоміг молодіпідвищити свій рівень правових знань щодо наслідків корупції та покращитикомпетенції власного правового захисту та протидії хабарництву.

Загалом захід відбувся у дружній атмосфері. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними від проведеної роботи та вмотивованими до свідомої участі в антикорупційної діяльності.

Долучайтесь та слідкуйте за новинами на публічній сторінці проектуhttps://www.facebook.com/razzdolkor/в соціальній мережі Facebook.

Останні новини Чернігівщини

У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37

Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17

В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15

До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.

На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12

Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини