Міжнародна конференція філологів у Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка
28 жовтня в актовій залі ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція “Мови у відкритому суспільстві”, приурочена двадцятиріччю з дня заснування спеціальності “англійська мова” на історичному факультеті університету.
Пленарне засідання відкрили ректор університету, доктор педагогічних наук, професор, Член-кореспондент НАПНУ Микола Носко та кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та методики викладання іноземних мов Світлана Бобир.
Взяти участь у науковому зібранні виявили бажання науковці із п’яти країн – України, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Татарстану і США.
Учасники конференції відзначали, що з відкриттям нової спеціальності в Чернігові відродилася філологічна освіта, яка перед тим неодноразово то започатковувалась, то припиняла своє існування впродовж 95-ти літньої історії університету. Потребу ж у якісній мовній освіті населення міста й північного регіону загалом відчувало особливо гостро, оскільки Чернігівщина межує з Російською Федерацією й Республікою Білорусь, що природно спричиняло змішування мов і культур.
У програмі конференції проведення двох пленарних і шести секційних засідань, телеконференція “Інформаційно-комунікаційні технології у навчанні іноземних мов” та презентація навчального посібника “Практичний курс перекладу з англійської мови на українську”
Майже 90 статей за матеріалами доповідей учасників конференції, надісланих заздалегідь, опубліковані у 92-му випуску “Вісника ЧНПУ”.
Олексій Семешко, відділ профорієнтаційної роботи та зв’язків із громадськістю ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.