Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 19:44:33

Про трагізм Другої світової війни - устами молоді

06.11.2017   11:21Агенцiя

«Жити, пам’ятаючи» — під такою назвою наприкінці минулого тижня у Чернігові відбулася акція, присвячена 75-річчю масового вивезення у 1942 році населення України в Німеччину. Участь у ній взяв голова Української спілки в’язнів – жертв нацизму Маркіян Демидов.

З історіями двох мужніх та сильних духом жінок, які пережили ті страшні події, — Ізабелли Єльнікової та Ганни Гришаєвої — учасники акції мали змогу ознайомитися в Обласному молодіжному центрі. Хоча героїні були присутні на заході, розповідали не вони, а гості із Дніпра — історико-документальний «Театр спогадів». Його актори — учні навчально-виховного комплексу № 122 (місто Дніпро), а репертуар — 11 біографій в’язнів – жертв нацизму.

Марія Терентєва, учениця школи № 122, учасниця театру: «Усі ці історії для мене дуже важливі і є своєрідною школою життя. Адже це діти мого ж віку, які пережили надскладні випробування. Сподіваюся, що на нашу долю ніколи не випадуть такі труднощі».

Валерія Сороцька вже студентка, проте продовжує грати у «Театрі спогадів»: «Для нас, підростаючого покоління, це приклад справжнього патріотизму, мужності та героїзму. Знайомлячись з кожною історією, відчуваєш відповідальність за своє майбутнє і власне життя».

До речі, «Театр спогадів» знаний не лише в Україні, а й в Білорусі та Польщі.

Цей соціальний волонтерський проект реалізовується вже протягом 15 років за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» та Дніпровського обласного відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму.

Єльнікова Ізабелла: «Пишучи ці прості «Спогади» для свого онука Михайла, я навіть подумати не могла, що моя книга буде відома загалу і її сприйматимуть з такою цікавістю. Написала те, що думала і відчувала. Це не лише моя історія, а мільйонів тих, хто на рівні зі мною пережив усі жахіття нацистського поневолення».


Довідково:
За оцінками дослідників, 13,5 мільйона іноземних робітників працювали на примусових роботах на території Німеччини та окупованих нею країн під час Другої світової війни: військовополонені, в’язні концтаборів, цивільні особи. 8,4 мільйона цивільних громадян походили з країн Західної і Східної Європи. Із них близько трьох мільйонів було вивезено з території СРСР, зокрема 1,7–2,4 мільйона — українців.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини