Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 17:22:10

Навчальні заклади під пильним наглядом рятувальників

31.10.2017   07:13

На Чернігівщині лише протягом поточного року в цих установах сталося 3 пожежі, збитки від яких склали близько 1 млн. 320 тисяч гривень. Вогнем пошкоджено 3 будівлі. На щастя, ніхто з дітей та обслуговуючого персоналу не постраждав.

З огляду на це, впродовж минулого тижня фахівцями Чернігівського міського відділу обласного У ДСНС спільно з представниками відділу освіти міськвиконкому та засобів масової інформації проведено рейдову перевірку стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти в обласному центрі.

З позитивного боку слід відмітити ЗОШ №29, ДНЗ №1 та 2, де керівники відповідально ставляться до безпеки підростаючого покоління під час навчального процесу та проведення профілактично-роз`яснювальної роботи. Приміщення в повній мірі забезпечені вогнегасниками, пожежні крани знаходяться в працездатному стані та укомплектовані рукавами й стволами, електромережа перевірена на відповідність нормам безпечної експлуатації, шляхи утримуються вільними та не захаращені сторонніми предметами. Крім того, в цих закладах постійно оновлюються інформаційні куточки наочними матеріалами, проводяться "Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності" та "Дні цивільного захисту" з метою набуття дітьми практичних навичок у разі виникнення екстрених ситуацій, школярі та вихованці постійно відвідують пожежно-технічну виставку й підрозділи ДСНС.

Слід зазначити, що в поточному році завдяки підтримці міського голови на проведення протипожежних заходів та усунення наявних недоліків в закладах освіти Чернігова виділено близько 100 тисяч гривень. Крім того, завдяки міській програмі капітального ремонту в двох школах та одному дитячому садочку обласного центру проведено вогнезахисну обробку дерев`яних конструкцій. Ці роботи будуть продовжено вже в наступному році в інших закладах освіти міста.

Поряд з позитивними результатами існує і ряд суттєвих недоліків. Зокрема в Чернігівській загальноосвітній школі №6 та дитячому навчальному закладі №27 фахівцями рейдової бригади були виявлені недоліки капітального характеру, на вирішення яких необхідні значні кошти. Так, не проводяться просочування дерев'яних конструкцій будівель вогнезахисним розчином, заміри опору ізоляції електромереж, приміщення не забезпечені первинними засобами пожежогасіння в достатній кількості, автоматична пожежна сигналізація знаходиться у непрацездатному стані, шляхи евакуації та протипожежне водопостачання не відповідають вимогам нормативних актів. Особливо це стосується ЗОШ №6, де ще в 90-ті роки було самовільно демонтовано внутрішній протипожежний водогін і на сьогоднішній час це питання залишається не вирішеним.

Під час заходу, фахівцями ДСНС серед викладачів та дітей було організовано масово-роз’яснювальну роботу з питань безпеки життєдіяльності, проведені відповідні інструктажі, а також перевірено якість проведення занять з охорони життя та безпеки дітей.

Варто зазначити, що така профілактична робота проводиться по всій території України аби гарантувати безпечні умови перебування підростаючого покоління в загальноосвітніх навчальних закладах, а також знизити ризик виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій різного характеру.


УДСНС України у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою 12:37

Відпрацьовуючи територію району, співробітники групи реагування патрульної поліції відсторонили від кермування 60-річного місцевого мешканця, який сів за кермо напідпитку.