Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 16:40:52

Сільгоспвиробників Чернігівщини знайомлять зі світовим досвідом боротьби з АЧС

24.10.2017   08:15Агенцiя

Цього тижня в області проводяться кущові семінари-навчання щодо запобігання виникненню африканської чуми свиней.

Зокрема, 23 жовтня відбувся семінар для керівників місцевих органів влади та суб’єктів господарювання Городнянського, Козелецького, Куликівського, Ріпкинського та Чернігівського районів.

Відкриваючи захід, директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Юрій Павлішен наголосив:

– Враховуючи, що АЧС нині є найбільшою загрозою свинарства України, місцеві органи влади, контролюючі та інші відповідні служби спільно із суб’єктами господарювання мають діяти злагоджено і оперативно, аби не допустити виникнення цього захворювання. У першу чергу, необхідно забезпечити виконання обов’язкових заходів адміністративно-господарського напрямку, а також проведення роз’яснювальної роботи на місцях.

Навчання проводяться в рамках проекту технічної допомоги «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні», що реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку і Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Головна мета – надати інформаційну допомогу органам влади, недержавним організаціям, громадам, виробникам свинини і власникам свиней щодо зменшення ризиків поширення АЧС.

Так, представник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Олександр Рєвнівцев ознайомив учасників семінару з методами профілактики АЧС в Україні та світі. Доповідач розповів, як проблему даного захворювання вирішують у європейських країнах, де АЧС наразі не реєструється.

Крім того, висловив рекомендації для власників свиней приватного сектору та господарів мисливських угідь.


Довідково:
На сьогодні в усіх категоріях господарств Чернігівщини нараховується біля 174 тисяч свиней. Зокрема, в сільськогосподарських підприємствах – 98 тисяч голів, у господарствах населення – майже 76 тисяч голів. Неблагополучними пунктами щодо африканської чуми свиней залишаються приватні господарства у Корюківці та Куликівці.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини