Реалізація Національного плану дій 1325: пілотний тренінг у Чернігові
Два дні поспіль представники з різних районів Чернігівщини проходитимуть тренінг «Жінки, мир, безпека. Роль соціальних працівників у реалізації Національного плану дій 1325».
Представники ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством соціальної політики розробили спеціальний навчальний посібник для соціальних працівників і правоохоронців, а пілотний тренінг з його застосуванням проводять саме в Чернігові.
З відкриттям навчання учасників та організаторів привітала й заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.
— Місце проведення обговорення вибране не випадково. Чернігівщина має потужну і ефективну лігу жінок, — зауважила спеціалістка проектів ОБСЄ в Україні Тетяна Медун.
У програмі — розгляд основних понять Національного плану дій, вивчення міжнародного та національного законодавства з цієї тематики, аналіз ситуації на регіональному рівні, напрацювання пропозицій до посібника, дослідження впливу збройного конфлікту на жінок і чоловіків.
— Так склалося, що саме на Чернігівщині зародилася ініціатива «Єдина родина». Об’єднання матерів, які втратили синів під час антитерористичної операції на сході України, — приклад сили духу українського жіноцтва, зразок громадського об’єднання навколо світової проблеми, — наголосила Наталія Романова.
Як зазначалося, консолідація зусиль сприяє мінімізації наслідків воєнних дій, а також удосконаленню системи захисту та реабілітації постраждалих від гендерно-зумовленого насильства. На виконання цієї Резолюції у 50 країнах світу вже прийнято відповідні плани дій, у 20 країнах такі плани розробляються.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18
Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.
Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16
До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.
«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13
З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».
Надзвичайні події в області за останню добу 10:09
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.
Цифрова безбар'єрність у дії: архівні ресурси Чернігівщини – у відкритому доступі 10:06
Торік оцифровано понад півтори тисячі архівних справ, які стосуються історичного минулого нашого регіону. А це 78 тисяч цифрових копій документів.