Можливості Бюджетного регламенту для громадян та депутатів Парафіївської ОТГ
Представники громадськості та місцевої влади Парафіївської громади ознайомились з перевагами прийняття Бюджетного регламенту на інформаційній зустрічі, яка пройшла 28 вересня 2017 року в смт Парафіївка Ічнянського району.
Як впливати на бюджет громади та чому громадяни не беруть участь в бюджетному процесі? Відповіді на ці питання обговорювались з представниками Парафіївської громади під час заходу. В Україні немає законів, які забороняють громаді брати участь у формуванні бюджету. Правда громадяни про це не знають. Якщо громада та їх представники – депутати не долучаються до бюджетної справи, то цим займаються ті, кому це вигідно і хто усвідомлює її важливість.
Одним із інструментів, який дозволяє громадянам брати учать у бюджетному процесі – це Бюджетний регламент. Цей документ визначає правила поведінки учасників бюджетного процесу – депутатів місцевої ради, селищного голови, керівників бюджетних установ, інших осіб, що можуть бути запрошені для участі в роботі по обговоренню, складанню, затвердженню та виконанню бюджету.
Експерт проекту Олександр Підгорний розповів, що головне завдання Бюджетного регламенту - деталізувати та конкретизувати загальні норми закону, адаптуючи їх саме до потреб і особливостей населеного пункту чи/та регіону в цілому. В ньому чітко прописано стадії бюджетного процесу, зміст робіт, виконавці, терміни виконання, а також залучення громадськості та забезпечення прозорості під час підготовки і виконання міського бюджету.
Обговорюючи можливості прийняття Бюджетного регламенту, учасники підкреслили, що чим більше громадськість буде залучена до бюджетних процесів, тим краще будуть вирішуватись місцеві питання.
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43
Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.
Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39
За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.
Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37
Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».
Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36
Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:28
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.