Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 18:44:53

Чернігівські ПТУ зараз обходяться міському бюджету в 90 мільйонів на рік

26.09.2017   14:14

Чернігівський міський голова звернувся до обласної влади з пропозицією під час формування бюджетів на наступний рік опрацювати й вирішити питання щодо спільної участі у фінансуванні ПТУ. Зокрема, таке звернення прозвучало під час розширеної наради в міській раді 25 вересня.

Він нагадав про те, що утримання професійно-технічних училищ на сьогодні коштує місту Чернігову90 млн грн на рік. При цьому десь 60% їх учнів – з інших міст і сіл області. Тому спільне фінансування їх навчання – це елементарна справедливість. І в цьому, на думку Владислава Атрошенка, мають брати участь усі громади, учні з яких їдуть навчатися до училищ.

- Поки що ми одержали відповідь, що область не може співфінансувати ПТУ. Але я стверджую, що субвенцій ніхто не забороняв. І зараз, коли йде формування бюджетів на наступний рік, це питання як раз і треба піднімати та опрацьовувати.

Загалом, на думку міського голови, до питання роботи й утримання ПТУ треба підходити комплексно:

- Звичайно, директори ПТУ хотіли би залишати їх на державному бюджетному фінансуванні. Здебільшого вони взагалі не готові щось міняти в своєму житті, переходити на замовлення при навчанні тощо. Але життя змушує приводити й цю сферу у відповідність із життєвими реаліями. Готувати вже треба не будь-кого, а затребуваних на ринку праці спеціалістів, причому замовляти їх підготовку повинен бізнес. Щоби учень від самого початку освоював саме потрібні навички, проходив практику на тому робочому місці, куди прийде після навчання. Зараз же часто-густо випускники після училищ приходять на виробництво і взагалі не розуміють тої спеціальності, яку вони вивчали.

Також Владислав Атрошенко доручив проаналізувати використання приміщень ПТУ: скільки там тисяч квадратних метрів опалюваної площі і як вони використовуються. У тому числі – для якої кількості учнів.

- Щоб ми просто махнули рукою і залишили все як є – такого вже не буде, - наголосив він.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась розширена міжвідомча нарада

Ніжин: відбулась розширена міжвідомча нарада 15:05

1 червня відбулась розширена міжвідомча нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові перекрили чотири вулиці: Коцюбинського, Мстиславську, Ремісничу та пр.Перемоги

У Чернігові перекрили чотири вулиці: Коцюбинського, Мстиславську, Ремісничу та пр.Перемоги 14:58

1 червня на позачерговому засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради комунальному підприємству «Міськсвітло» надали дозвіл на перекриття руху автотранспорту на чотирьох вулицях міста Чернігова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини