Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 01:40:19

Чернігівські ПТУ зараз обходяться міському бюджету в 90 мільйонів на рік

26.09.2017   14:14

Чернігівський міський голова звернувся до обласної влади з пропозицією під час формування бюджетів на наступний рік опрацювати й вирішити питання щодо спільної участі у фінансуванні ПТУ. Зокрема, таке звернення прозвучало під час розширеної наради в міській раді 25 вересня.

Він нагадав про те, що утримання професійно-технічних училищ на сьогодні коштує місту Чернігову90 млн грн на рік. При цьому десь 60% їх учнів – з інших міст і сіл області. Тому спільне фінансування їх навчання – це елементарна справедливість. І в цьому, на думку Владислава Атрошенка, мають брати участь усі громади, учні з яких їдуть навчатися до училищ.

- Поки що ми одержали відповідь, що область не може співфінансувати ПТУ. Але я стверджую, що субвенцій ніхто не забороняв. І зараз, коли йде формування бюджетів на наступний рік, це питання як раз і треба піднімати та опрацьовувати.

Загалом, на думку міського голови, до питання роботи й утримання ПТУ треба підходити комплексно:

- Звичайно, директори ПТУ хотіли би залишати їх на державному бюджетному фінансуванні. Здебільшого вони взагалі не готові щось міняти в своєму житті, переходити на замовлення при навчанні тощо. Але життя змушує приводити й цю сферу у відповідність із життєвими реаліями. Готувати вже треба не будь-кого, а затребуваних на ринку праці спеціалістів, причому замовляти їх підготовку повинен бізнес. Щоби учень від самого початку освоював саме потрібні навички, проходив практику на тому робочому місці, куди прийде після навчання. Зараз же часто-густо випускники після училищ приходять на виробництво і взагалі не розуміють тої спеціальності, яку вони вивчали.

Також Владислав Атрошенко доручив проаналізувати використання приміщень ПТУ: скільки там тисяч квадратних метрів опалюваної площі і як вони використовуються. У тому числі – для якої кількості учнів.

- Щоб ми просто махнули рукою і залишили все як є – такого вже не буде, - наголосив він.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські журналісти дізналися лайфхаки мобільної зйомки 13:04

Секрети та лайфхаки фото- і відео зйомки на мобільний телефон розказала чернігівським журналістами відома фотографиня Iren Brynza.

На Чернігівщині існує ризик зриву опалювального сезону, - АМУ

На Чернігівщині існує ризик зриву опалювального сезону, - АМУ 12:59

Держава не виконує зобов'язання щодо компенсації різниці в тарифах, заявили в Асоціації міст України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 січня по 8:00 30 січня 2023 року

Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці легендарного бою на 340-й день війни

Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці легендарного бою на 340-й день війни 09:31

«Бій під Крутами – бій за майбутнє України! Щодня і щогодини сили оборони України наслідують подвиг Захисників Крут, захищаючи нашу державу, та виганяючи клятого ворога з нашої рідної землі», — з такими думками та прагненнями 29 січня, на 340-й день повномасштабного відкритого вторгнення російського агресора на територію нашої країни, на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» на Чернігівщині відбулося вшанування Захисників України.