Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 19:16:41

Чернігівські ПТУ зараз обходяться міському бюджету в 90 мільйонів на рік

26.09.2017   14:14

Чернігівський міський голова звернувся до обласної влади з пропозицією під час формування бюджетів на наступний рік опрацювати й вирішити питання щодо спільної участі у фінансуванні ПТУ. Зокрема, таке звернення прозвучало під час розширеної наради в міській раді 25 вересня.

Він нагадав про те, що утримання професійно-технічних училищ на сьогодні коштує місту Чернігову90 млн грн на рік. При цьому десь 60% їх учнів – з інших міст і сіл області. Тому спільне фінансування їх навчання – це елементарна справедливість. І в цьому, на думку Владислава Атрошенка, мають брати участь усі громади, учні з яких їдуть навчатися до училищ.

- Поки що ми одержали відповідь, що область не може співфінансувати ПТУ. Але я стверджую, що субвенцій ніхто не забороняв. І зараз, коли йде формування бюджетів на наступний рік, це питання як раз і треба піднімати та опрацьовувати.

Загалом, на думку міського голови, до питання роботи й утримання ПТУ треба підходити комплексно:

- Звичайно, директори ПТУ хотіли би залишати їх на державному бюджетному фінансуванні. Здебільшого вони взагалі не готові щось міняти в своєму житті, переходити на замовлення при навчанні тощо. Але життя змушує приводити й цю сферу у відповідність із життєвими реаліями. Готувати вже треба не будь-кого, а затребуваних на ринку праці спеціалістів, причому замовляти їх підготовку повинен бізнес. Щоби учень від самого початку освоював саме потрібні навички, проходив практику на тому робочому місці, куди прийде після навчання. Зараз же часто-густо випускники після училищ приходять на виробництво і взагалі не розуміють тої спеціальності, яку вони вивчали.

Також Владислав Атрошенко доручив проаналізувати використання приміщень ПТУ: скільки там тисяч квадратних метрів опалюваної площі і як вони використовуються. У тому числі – для якої кількості учнів.

- Щоб ми просто махнули рукою і залишили все як є – такого вже не буде, - наголосив він.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).