Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 16:22:54

Новий навчальний рік у Чернігові: 11,5 тисяч дитсадківців та майже 28 тисяч школярів. ВІДЕО

31.08.2017   08:22

Дитячі садочки обласного центру цьогоріч відвідуватимуть 11,5 тисяч вихованців. У школах навчатиметься майже 28 тисяч учнів, з них більше трьох тисяч – це першокласники. Про готовність до початку нового навчального року шкіл та дитсадків Чернігова говорили освітяни міста на серпневій конференції у Батурині.

Улітку у школах та дитсадках Чернігова тривали ремонти. Фінансування освітньої галузі Чернігова за останній навчальний рік значно зросло – на понад 70%. На 17-й рік виділено понад 90 мільйонів гривень. Ці кошти спрямовані на заміну покрівлі, капітальні ремонти кабінетів, комп’ютеризацію та енергоефефктивні заходи (на металопластикові вікна та енергоощадне освітлення).

Також гроші з бюджету міста пішли на реалізацію освітніх реформ – облаштування окремих шкіл для роботи із дітьми з особливими освітніми потребами. Мережа інклюзивної освіти у школах Чернігова цьогоріч значно розшириться. Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міськради: «Ще чотири роки назад на базі школи № 24 було створено перший клас. Вже у минулому році  функціонувало 18 класів в восьми ЗНЗ для 29 дітей. В цьому році також буде і надалі збільшена мережа – створена на 7 класів більше».

За сприяння Благодійного фонду Порошенка для покрашення якості інклюзивної освіти у місті у трьох школах Чернігова (№15,27 та 30) розпочнуть роботу з 1-го вересня чотири сучасних медіа-центри. У 30-й школі медіа-центрів буде два, один – для початкової ланки, другий – для середньої та старшої. У школі організовано вісім інклюзивних класів для 12 учнів з особливими освітніми потребами. З цією формою навчання заклад працює четвертий рік поспіль. Олена Скорко, директор ЗНЗ №30 м. Чернігова: «Діти прийдуть до навчального закладу дещо оновленого – повністю відремонтованого ганку, створеного нового пандусу. Також в нашому навчальному закладі відкриється (впродовж літа ми працювали над цим) дві сучасні медіатеки. Це бібліотека сучасного типу, в якій дитина зможе не тільки взяти книгу або попрацювати в читальному залі, а й провести там гарно час. Є зони релаксації, є зони відпочинку. Дитина з особливими освітніми потребами може дещо і попрацювати з асистентом, і попрацювати на корекційних заняттях».

Шкільна, позашкільна та дошкільна освітня мережа Чернігова  – це 93 начальні заклади. Кількість учнів у чернігівських школах цього навчального року зростає приблизно на тисячу. Є проблема — переповненість класів в окремих школах та нестача місць у дитсадках. Василь Білогура: «Не вистачає місця в дошкільних навчальних закладах. Загалом неохоплені дошкільним вихованням 689 дітей. І якщо говорити про проблемні мікрорайони, які найбільше страждають, — це традиційно центр міста Чернігова. Далі – мікрорайон Масани, який розбудовується, і на сьогоднішній день не вистачає 120 місць. Але далі ця цифра буде рости. Тому прийнято рішення про будівництво ДНЗ та нової школи в третьому мікрорайоні». Ольга Хоніч, заступник Чернігівського міського голови: «Цього року ми розробляємо проектно-кошторисну документацію для двох нових навчальних закладів».

Реформа освіти триває, попереду у новому начальному році – чимало законодавчих змін. Олена Ішутіна, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України: «Педагогічні працівники в цьому році і в наступному році отримають надбавки, додатково буде підвищена заробітна плата. Ви чули, що виділили мільйон гривень на розвиток початкової освіти. Дуже багато зараз змін буде відбуватися в нормативній базі . Ми сподіваємося, що до Дня вчителя буде прийнятий Закон «Про освіту».

Також за словами Олени Ішутіної, уже підготовлений новий порядок охоплення дітей шкільною освітою, який зараз знаходиться на погодженні у Кабінеті міністрів.  І учителям шкіл більше не доведеться перед початком нового навчального року ходити по домівках у пошуках учнів перших класів.


Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 96 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 96 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 16:16

Упродовж минулого тижня з 12 по 19 квітня щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 190 чоловік особового складу та 60 одиниць спеціальної техніки.

На Чернігівщині розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech

На Чернігівщині розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech 15:56

В понеділок, 19 квітня у Чернігівській області розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech.

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб 14:11

Тепер за виклик спеціальних служб без вагомих причин правопорушникам доведеться сплатити від 850 до 3400 гривень.

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води?

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води? 14:00

У зв’язку зі стартом планової ремонтної кампанії на теплових мережах на період з 19 по 23 квітня зупиняється подача гарячої води в житлові будинки, установи та організації, які знаходяться по вул. Музичній, Толстого, Мазепи (від вул. Музичної до площі Перемоги), Жабинського, пр. Перемоги (від вул. Жабинського до площі Перемоги).

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу 13:47

Сьогодні вранці частина особового складу Територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області вишикувалась на подвір'ї службового приміщення для стройового огляду. Це плановий захід, який проводиться двічі на рік – при переході на літній/демісезонний, а також на зимовий однострій.