Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 жовтня, 19:08:50

Презумпція талановитості дитини – головний меседж педагогічної серпневої конференції

22.08.2017   14:25Агенцiя

Обговорити Новий Державний стандарт початкової загальної освіти «Нової української школи» зібралися 21 серпня вчителі, методисти, науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів з усієї області на традиційній серпневій конференції.

За словами начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Миколи Конопацького, цьогоріч захід проходить у новому форматі – відбувається декілька зустрічей за різними напрямами. Так, у цей же день у Ніжині відбулася конференція із суспільно-гуманітарних наук. До її роботи долучився і Ніжинський міський голова Анатолій Лінник.

Також у Чернігові стартував триденний тренінг «Інклюзивний простір. Практичні кроки».

22 серпня, у Ріпках відбувається зустріч педагогів природничо-математичного напряму. Підбиття ж підсумків усіх заходів відбудеться 28 серпня на заключному засіданні.

Ще одна новація цьогорічної серпневої конференції – спільна робота фахівців усіх рівнів освіти: від учителів початкової школи до наукових співробітників вищих навчальних закладів.

Серед основних питань зустрічі – практичне втілення проекту нового Державного стандарту початкової освіти в області, створення сучасного навчального середовища, підготовка вчителя в умовах реалізації новітніх стандартів тощо.

– Новий Держстандарт початкової загальної освіти — це старт реформи Нової української школи. Починаючи з 1-го вересня 2018 року всі першокласники будуть навчатися по-новому. Цьогоріч у нашій області працюватиме 4 пілотні школи (по одній у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Ріпках), які вже набрали 8 класів для апробації нових стандартів, – зазначив Микола Конопацький.

Директор школи №25 м. Чернігова Наталія Кириленко розказала, що пілотні класи їхньої школи вже чекають на школярів. Організовано освітній простір – у класі нові парти-трансформери, зручні шафи, є ігровий куточок, де дитина зможе усамітнитися, коли в неї буде така потреба, нова інтерактивна дошка, до 1-го вересня з’явиться швидкісний інтернет. Наталія Кириленко зауважила: в класі 30 учнів, але бажаючих було значно більше. Серед новацій: знання подаватимуться цілісно з усіх предметів для формування у дитини єдиної картини світу та матимуть практичний характер. Навчання проходитиме в ігровій та руховій формах. Також цікаво, що 20% навчального часу вчитель зможе використовувати на власний розсуд, що дасть змогу педагогу творчо підійти до процесу навчання.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів розпочинає опалювальний сезон у житлових будинках

Чернігів розпочинає опалювальний сезон у житлових будинках 17:52

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 жовтня підписав розпорядження "Про початок опалювального сезону 2020-2021 років у житловому фонді міста Чернігова".

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 малолітніх дітей та 57 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 малолітніх дітей та 57 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 17:49

Упродовж минулого тижня з 12 по 19 жовтня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

У Прилуках діє

У Прилуках діє "помаранчевий" рівень епіднебезпеки 17:32

Відповідно до позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 19 жовтня місто Прилуки пепереходить в «помаранчеву зону» епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 17:09

17 жовтня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: КП

Чернігів: КП "ЧТУ" одержало 5 нових тролейбусів, придбаних містом цього року 16:52

П’ять нових тролейбусів чернігівського виробництва, придбаних нашим містом цього року, 16 жовтня передані Чернігівському тролейбусному управлінню урочисто – у присутності представників колективу заводу-виробника, чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, виконавчого директора заводу Олега Бойка.