Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 13:08:15

Чернігівщина демонструє досить високі темпи проведення децентралізації і створення ОТГ, але кількісні показники повинні перейти у нову якість надання послуг

22.08.2017   08:42Агенцiя

На цьому наголосив голова обласної ради Ігор Вдовенко під час одноденної фахової майстерні для представників районних рад.

Захід на тему «Особливості формування територіальних громад області в умовах децентралізації» відбувся у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.

Звертаючись до учасників фахової майстерні, голова обласної ради Ігор Вдовенко зазначив, що в нашій державі децентралізація триває вже третій рік. І за цей час усі зрозуміли, що це складна і комплексна реформа, яка докорінно змінює усю складну і багаторівневу систему управління країною.

– Три роки – це досить невеликий проміжок часу. Наші європейські партнери долали шлях реформ десятиліттями, ми ж змушені робити це без зволікань і надшвидкими темпами. За цей час на Чернігівщині вже утворено 19 об'єднаних громад. Днями в області з'явилась ще й Линовицька селищна об'єднана територіальна громада. 29 жовтня відбудуться вибори ще у 14 ОТГ області, – підкреслив голова обласної ради та наголосив, що завдяки передачі повноважень та фінансів на місця громади вже отримали можливість самостійно ухвалювати рішення і розпоряджатися додатковими бюджетними повноваженнями, а також стабільні джерела доходів для їх реалізації.

За словами Ігоря Вдовенка, Чернігівщина демонструє досить високі показники проведення децентралізації і створення ОТГ. Зокрема нещодавно Мінрегіон опублікував рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад, де наша область входить у п'ятірку лідерів, займаючи третю сходинку.

– П'ять ОТГ Чернігівщини, які першими пройшли процес об'єднання у 2015 році і перейшли на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, вже у 2016 використали 31 мільйон субвенції з держбюджету на формування інфраструктури, реалізувавши 43 проекти. Громади спрямували свої кошти на відбудову соціальних об'єктів, реконструкцію та ремонту, вулиць, доріг, мостів, впровадження заходів енергоефективності, створення ЦНАПів. Крім того, 16 громад, які об'єдналися минулого року, у 2017-му отримають 84,8 млн гривень державної фінансової підтримки, – зауважив голова обласної ради, наголосивши, що реформа вийшла на такий етап, коли кількісні показники повинні перейти у нову якість надання послуг. Ігор Вдовенко побажав присутнім плідної роботи аби форум став гарним майданчиком для обміну думками, цікавими і корисними ідеями між практиками місцевого самоврядування.

Далі модератор засідання, експерт Української асоціації районних та обласних рад Олександр Даниленко ознайомив присутніх з динамікою та особливостями формування територіальних громад.

Крім того, на порядок денний були винесені питання: «Нормативно-правове забезпечення реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації», «Децентралізація, стан та перспективи об'єднання громад». Також учасники фахової майстерні обговорили актуальні питання роботи районних рад та взяли участь у письмовому опитуванні.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини 10:54

26 травня о 23:53 до Служби порятунку "101" у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Онищенків, що за 12 км від райцентру.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.